Turnaj Prague Games je nejvíce prestižním turnajem v celé republice, kterého se účastní i zahraniční týmy. Jaké byly ambice juniorů před turnajem?

Ambice byly samozřejmě co nejvyšší, loni jsme vypadli v osmifinále, takže určitě dojít dále. Především jsme chtěli odehrát co nejvíce kvalitních a vyrovnaných utkání, které nás prověří a pomůžou nám v přípravě na soutěž, což byl také hlavní cíl turnaje.

Ve skupině jste prohráli pouze zápas s Ústím. Jak bys hodnotil tento zápas a ostatní duely v základní části turnaje?

V naší skupině nás pořádně prověřil právě soupeř z Ústí nad Labem, za výsledek 3:1 můžeme být ještě rádi. Nicméně díky těmto zápasům se někam posouváme, potřebovali jsme se zlepšit především v obraně středního pásma a vlastní poloviny, shlédli jsme video, řekli jsme si vše potřebné a šli jsme dál. V zápase s Black Angels, kde jsme zvítězili 5:1 mě potěšil výkon brankáře Jirky Kvapila, taktéž musím vyzdvihnout výkon Lukáše Vachutky, který si připsal 4 branky a akce Hrabici s Kotkem, která byla velmi pohledná. Zápas s Židenicemi byl zase úplně jiný, byli jsme v roli, kdy jsme byli téměř celý zápas na míčku a museli jsme tvořit hru, se soupeřem jsme si sice poradili 7:2, avšak jsme to našemu brankáři příliš neulehčili, když jsme dovolovali soupeři často protiútoky.

V prvním kole play-off čekal Náchod. Po výborných výkonech ve skupině se dal očekávat snadný postup. Rozhodovalo se ovšem až v samostatných nájezdech. Jaký byl průběh zápasu?

Snadný postup neočekával nikdo z nás. Věděli jsme, že Náchod bude kvalitní tým a budou rozhodovat detaily. My jsme k zápasu přistoupili maximálně zodpovědně, to svědčilo i o výsledku 0:0, nicméně jsme se trápili v koncovce. Těšilo mě, že jsme měli více ze hry a hru tvořil náš tým. Chyběli jen branky. Nájezdy jsou už loterie, byli jsme šťastnějším týmem, avšak musím pochválit výkon brankáře Vojty Koutného, který v klíčovém momentu podržel tým a společně s úspěšnými hráči na nájezdech dovedli tým do osmifinále. Nicméně celý tým odvedl skvělou práci, především v defenzívě. Někdy takové zápasy jsou, že se nedaří v zakončení, proto se musíme opřít o kvalitní výkon brankáře a dobrou práce v defenzívě, což jsme splnili.

Slovenský soupeř už sliboval určitě dobrý zápas. Ten jste nakonec výsledkově zvládli. Jaký byl průběh?

Bylo tomu tak, odehráli jsme další kvalitní utkání, avšak opět nikoliv bohaté na branky. Navázali jsme na kvalitní defenzívu z předkola play-off, přidali jsme k tomu dvě branky, a to nám stačilo na postup do čtvrtfinále.

Obrázek 1: Tým juniorů na Prague Games 2021.
Obrázek 1: Tým juniorů na Prague Games 2021.

Čtvrtfinále s Floorball Bern měla být určitě velká výzva, protože švýcarský tým do té doby působil poměrně suverénně. Na začátku utkání jste dokázali dokonce nějakou dobu držet remizový stav. Co nakonec rozhodlo ve prospěch soupeře?

Výzva to byla ohromná, jsme rádi, že jsme si mohli zahrát takto kvalitní zápas, přeci jen proto jezdíme na tento turnaj, porovnat síly s nejlepšími. Věděli jsme, že Bern je vynikající mužstvo, ale říkal jsem klukům, že je to jen jeden zápas, 40 minut, že stát se může cokoliv, že musí věřit a nechat na hřišti maximum. Nicméně tempo Bernu bylo od začátku velmi vysoké, chvíli nám trvalo, než jsme si zvykli. Po našem vyrovnávacím gólu si troufnu říct, že jsme měli více ze hry, dokonce jsme si vytvořili i několik brankových příležitostí, ale nedokázali jsme je využít.  Následně udeřil soupeř, na což jsme už nedokázali odpovědět. Nutno uznat že nás soupeř přehrál po všech stránkách. 

Jak bys celkově zhodnotil tento turnaj za kategorii juniorů?

Výsledkově jsme spokojení, čtvrtfinále proti Bernu bylo pro nás maximem. Obrovský progres jsme udělali v obraně vlastní poloviny a středního pásma, na což jsme se primárně zaměřovali. V srpnu se budeme věnovat více hře na míčku. Celkově hodnotím turnaj jako úspěšný, ukázal silné a slabé stránky. Víme, kde nás tlačí bota a na čem musíme více pracovat. Teď mají kluci 3 týdny pauzu, pracují individuálně a v srpnu startujeme na hale a máme měsíc na to se kvalitně připravit na soutěž.

Jaké má tým ambice do sezóny?

Jako výsledkový cíl máme postup do čtvrtfinále. Dále rozvíjet hráče individuálně a zapojit co nejvíce mladých hráčů do A-týmu. Celkově se bude sezóna přizpůsobovat hlavně A-týmu, na což budou junioři trochu doplácet, ale cíle klubu jsou jasně nastavené a uděláme vše, proto abychom je splnili.