První třetina mezi Vítkovicemi a Olomoucí nebyla moc gólová. Až ve třinácté minutě se soupeřově hráčce Michaele Šponiarové podařilo otevřít skóre. Do šatny tak Hanačky po prvních dvaceti minutách odcházely za stavu 0:1.

V další části duelu už byli diváci svědky vyrovnaného utkání. Ve dvacáté sedmé minutě vstřelila branku hráčka utkání Eva Řeháková a vyrovnala tak na 1:1. Soupeř však na nic nečekal a vzápětí skóroval také, a to rovnou dvakrát. Poté nastalo trestní střílení, vybrána byla Barbora Soušková, které se podařilo skórovat do brány Nikoly Příleské a druhá třetina tak skončila za stavu 2:3!

V první polovině třetí třetiny dala gól Lucie Cholinská a stav byl tedy opět vyrovnaný. Bohužel se soupeři zanedlouho podařilo vstřelit rozhodující, čtvrtou branku, která jim zajistila vítězství. Hanačkám se již nepodařilo skórovat, a tak za těsného stavu 3:4 s lídrem soutěže prohrály. Na svůj výkon mohou být ale patřičně hrdé a náročného protivníka jistě potrápily.

Názor trenéra a hráčky utkání si můžete pustit zde: https://youtu.be/iqDbQ3dezFo

Ve stejný den hrály i olomoucké juniorky, které překonaly dalšího soupeře a odnesly si tři body. Už v první třetině vstřelily čtyři góly a zajistily si tak slušný náskok, který dokázaly udržet až do vítězného konce. Mohou se tak stále pyšnit titulem zatím nepřekonaného lídra soutěže! Do konce základního kola jim zbývají ještě čtyři duely, dokážou je všechny vyhrát?