Junioři A

Našemu juniorskému týmu se moc nezadařilo. Během víkendu sehrál první dva zápasy v rámci CE soutěže juniorů. Soupeři mu byli havířovské Torpédo a FBS ČPP Ostrava. Vstup do utkání s havířovskými nebyl vůbec špatný. První dvě třetiny byl k vidění vyrovnaný duel, soupeř šel před poslední částí do kabin za mírného vedení, z našeho týmu se trefili Mádr a Vybíral. Jenže pak přišel zlom. Třetí dějství čítalo šest zásahů do olomoucké sítě a utkání skončilo vysokou prohrou 9:2. „V Havířově jsme odehráli dvě vyrovnané třetiny. Bohužel ve třetí třetině nám soupeř odskočil a už jsme nedokázali na průběh zápasu zareagovat. V odvetě doma máme Havířovu co vracet,“ komentoval duel šéftrenér Tomáš Hruška.

Zápas s FBC ČPP měl úplně jiný průběh. Po deseti minutách se trefil Mikulík, nájezd měl k dispozici ještě Kotek, který ho ale neproměnil. Po první části odházeli olomoučtí s jednobrankovým náskokem. Ve druhé části měl hned ze startu k dispozici trestné střílení jeden z Ostravanů, který ho proměnil. Svůj tým dostal opět do vedení Mádr, ale v poslední minutě ještě skóroval ostravský Sedláček a stav byl tedy 2:2. Vstup do třetí třetiny nebyl nejlepší, během tří minut se soupeř prosadil dvakrát, ve 49. minutě pak potřetí a Mikulík pak už jen kosmeticky upravil na 5:3. Ani z druhého zápasu, byť se znatelně lepším výkonem, nedokázali junioři přivézt body. „V Ostravě nás čekal soupeř nabitý superligovými hráči. Určitě nikdo nečekal, že favorita potrápíme až takovým způsobem. Nebýt pasáže na začátku třetí třetiny, kdoví, jak by zápas dopadl,“ sdělil šéftrenér. Příští víkend na Hanáky čeká opět tour do Ostravy, kde se utkají s Vítkovicemi a pak znovu s ČPP.

Dorostenci A

Stejně jako junioři, i dorostenecké „áčko“ odstartovalo novou sezónu 1. ligy dorostenců dvěma zápasy. Prvním protivníkem jim byli Bulldogs Brno. Ti už od úvodních minut ukazovali, že v zápase budou dominantní. První trefu přidali už v čase 01:07, od páté minuty se pořádně rozstříleli a první třetinu ukončili za stavu 5:0. Olomoucký tým vyměnil brankáře, ale ani to nepomohlo zastavit brutální nápor brněnských, kteří v periodě přidali další tři branky. Druhá změna v brankovišti odstartovala další třetinu, kde se konečně trefili i oni. Za stavu 11:1 Novák a chvíli po něm Kužel. Bohužel ale soupeř také nezahálel a v poslední části zapsal sedm přesných zásahů. V poslední minutě ještě přidal gól Jelínek a utkání tak skončilo 16:3. „Absolutně jsme se nedokázali vypořádat s hrou pod tlakem. Ale obecně byl soupeř lepší ve všech ohledech a zaslouženě nám naložil pěknou nadílku,“ nechal se slyšet Tomáš.

Ne zrovna šťastný průběh měl i duel proti Znojmu. Tým Laufen ukázal, že po Bulldogs bude dalším ohromně silným protivníkem. Vždyť první třetina i po jednom vlastním gólu skončila 0:4. A znojemští neměli v plánu z tempa slevovat. Drtivý byl výsledek už po druhé periodě – 0:10. V té třetí sice Kužel dokázal uspět z trestného střílení, ale protivník vsítil třikrát a dorostenci opět vyšli bodově naprázdno. „Pro změnu nám dělala problém rozehrávka, akorát ne pod tlakem. Většina našich přihrávek končila na znojemských holích a soupeř nekompromisně trestal. Současně jsme nebyli schopni dát gól ze hry, a proto jsme odjeli s další nadílkou,“ zakončil ohlasy Hruška. Dorostenecké „áčko“ si nyní dá víkendovou pauzu a pak opět vyrazí do Brna, kde ho čekají utkání se Sokolem a Hummelem Hattrick Brno.