Karle, jak hodnotíte předchozí sezónu 2019/2020?

Byl to určitě neúspěch a moc spokojený nejsem. Byla spousta věcí, které mě překvapily mile, spousta věcí nemile. Myslím si, že nás potrápila hlavně šířka kádru. Je tu spousta šikovných kluků, kteří si postup zaslouží a mají na něj, takže úspěch je pro mě jen postup.

Co scházelo k tomu, aby se postup povedl?

Byl to pro nás boj na moc frontách i tím, že se junioři účastnili juniorské extraligy a mužů bylo opravdu málo. Šířka hráčského kádru se rozmělnila mezi tyhle dva mančafty a bohužel v Olomouci ještě tolik kvalitních hráčů, kteří by měli na to, postoupit do národní ligy, není.

Konec sezóny vám pandemie koronaviru neovlivnila, jak to ale bylo se startem přípravy?

Vzhledem k tomu, že se teď začíná, bych to neviděl úplně tragicky. Pro nás sezóna skončila už předtím a hráči tak aspoň měli čas opravdu si odpočinout a vyčistit si hlavy. Příprava je dostatečně dlouhá, budeme mít tři a půl měsíce, což je za mě optimum. Vidím jako pozitivum, že jsou všichni odpočatí a nabuzení na florbal.

Plánujete pro letošní přípravu nějaké novinky?

Máme kompletní plán přípravy a vlastně je společná s juniory. Áčka spolu budou trénovat až do konce srpna. Vzhledem k tomu, že i v sezóně to máme spojené jedním tréninkem, máme kompletní plán fyzické přípravy, která bude probíhat v květnu a červnu. Od července do toho začneme vsazovat nějakou halu. Myslím, že to bude velmi dobré. Zase nám s tím pomáhá Viktor Ciao jako kondiční trenér, takže i kvalita přípravy by měla být na vysoké úrovni.

Co bude letos klíčové kromě rozšíření kádru?

Určitě zapracovat nové juniory. Přišlo nám asi pět klíčových juniorů. To stejné platí pro posily, kde nám přijdou dva nebo tři noví hráči a udržet loňské posily, což bude také velmi náročné. Když se to všechno povede skloubit s tréninky, které jsou na letošek naplánované, myslím si, že postup by měl být spíš povinností než úspěchem.

Tým je letos hodně mladý, je to výhodou?

Z dlouhodobého hlediska je to určitě výhoda. Uvidíme, jak se s tím kluci poperou, protože standartně býváme jeden z nejmladších oddílů divize. To, že si spolu kluci už nějakou dobu zvykají, podle mě může být deviza do budoucích let.

Jaký je tedy cíl pro další sezónu?

Národní liga! (usmíval se)

Je něco, mimo postupu, na čem chcete pracovat?

Chceme spíš stabilizovat mužskou sekci jako celek. Loni nám moc nefungoval B tým. Bylo to spíš takové trápení bez lidí. Letos jsme zvolili jiný typ přípravy a chceme to rozdělit na A a B až po první části fyzické přípravy. Za mě je pro A tým cílem postup, u Béčka bychom chtěli, aby se z toho stalo takové U21, aby se junioři měli kam jít rozehrát. Myslím, že naplánované je to dobře. Do budoucna to nebude tak, že je Áčko, a pak sedíš, ale bude to tak, že se hráči budou mít kam jít rozehrát, třeba i po zranění. Junioři letos velmi překvapili. Na to, že to byla jejich první sezóna v juniorské extralize, určitě neudělali regionu ostudu. Přichází jim perfektní ročníky z dorostenců, takže dlouhodobě si myslím, že by celá mužská složka klubu měla jít nahoru.