Kondiční testování probíhalo ve dvou dnech, zatímco první část byla o něco rozmanitější, v té druhé se víc běhalo. Nutno ale říci, že všechny kategorie zvládly testy se ctí a ani mužské áčko nebylo výjimkou. „Naplnilo se mé očekávání. Jde-li jen o můj výkon, tak ten oproti konci sezóny hodně klesl. Co se týče výbušnosti, sprintů a podobně, jsem sám se sebou spokojený," hodnotil Bohdan Kopelec.

Kondiční testy nejsou pro olomoucké florbalisty žádnou novinkou, ani tentokrát je tedy nemělo příliš co překvapit. „Jestli mě něco překvapilo? Vlastně ani ne, protože vím, že všichni mí spoluhráči jsou na tom kondičně dobře. Takže mě překvapilo, že mě nic nepřekvapilo," smál se.

Dvouměsíční pauza byla především v režii samotných hráčů, kteří kvůli pandemii koronaviru trénovali individuálně. Řada z nich navíc plnila své studijní povinnosti. „Já psal během pauzy bakalářku, takže jsem neměl moc čas trajdat po venku. Samozřejmě ale nápad týmové soutěže byl dobrý. Mužská složka ale nebyla tak aktivní, jak se očekávalo," mrzelo olomouckého útočníka.

Tréninky v rámci přípravy se začínají postupně rozbíhat a mužské áčko čeká opravdu pestrý program. „Myslím si, že přípravu máme sestavenou tak, že se rozvineme jak rychlostně, tak kondičně nebo silově a řekl bych, že Viktor Cao, který nám v Ultimate Fitness sestavuje tréninky přesně podle toho, co potřebujeme, nám dá maximum, které nám může dát. Doufám, že si to většina kluků v týmu uvědomuje a váží si toho, protože oproti ostatním klubům se o nás v tomhle FBS dobře stará a byla by škoda toho nevyužít," připomněl.

Olomoučtí muži půjdou do nové sezóny s velmi mladým týmem. Ten totiž doplnilo hned několik loňských juniorů. Někteří z nich ale pomáhali dospělé kategorii už v předchozím ročníku. „Myslím si, že to, že se nám teď omladil tým je velký přínos, protože po tom, co jsem sledoval některé jejich tréninky i zápasy, byl jsem nadmíru spokojený s tím, co předváděli, a to ať v šatně, na trénincích nebo v zápasech. Kluci makali a ti, kteří ještě nebyli ročníkově muži, už pomáhali mužům a byli tam platní," ocenil přínos mladších hráčů rodák z Kopřivnice.

Olomoucké týmy sice teprve nedávno začaly s tréninky, hráči už ale pomýšlí na start sezóny. A jaká bude ta mužského áčka? „Čekám, že se minimálně zvedne účast na trénincích, protože to byl kámen úrazu loňské sezóny. Doufám i v lepší výsledky i s týmy z vyšší části tabulky. Je-li řeč o sezóně, která proběhla, tak s týmy z nižší části tabulky, protože i tam se nám ukázalo, že s nimi dokážeme prohrát a zahrát zápas pod naše kvality," přiznal brzy třiadvacetiletý florbalista.

Šikovný útočník myslím především na týmové výsledky, roli pro něj ale hraje i fungování týmu mimo mantinely. „Chtěl bych být co největším přínosem nejen na hřišti, ale i v kabině a na trénincích, kdy si myslím, že jsem jeden z těch, který dokáže kluky nahecovat a snaží se to dělat od začátku až do konce zápasu. Bodová stránka je druhá věc, kterou bych chtěl přispět," dodal útočník, který si v základní části předčasně ukončené sezóny připsal 46 bodů.