"Hlavním důvodem obnovení činnosti klubu za těchto přísných opatření bylo, že všechny děti včetně trenérů se už restartu nemohly dočkat. Přeci jenom už od října (kromě 14 dnů v prosinci, kdy se trénovalo v rouškách) jsou doma. Snažili jsme se v průběhu sezóny vymýšlet pro naše členy různé soutěže, poté jsme fungovali formou online tréninků, což úspěch hlavně ze začátku mělo, ale samozřejmě chceme teď i za cenu přísných opatření trénovat venku, jak to jenom půjde," zmiňuje Tomáš Hruška k částečnému restartu tréninkové činnosti. 

První dva dny už máme za sebou a šéftrenér k proběhnutým tréninkovým jednotkám dodává: "První tréninky za sebou mají kategorie přípravky, elévů, mladších žáků a elévek. Upřímně jsem lehce zklamaný z účasti, jelikož nebyla úplně stoprocentní, nicméně věřím ve zlepšenou účast na příštích tréninkových jednotkách." K tomu hlavní trenér kategorie dorostenců dodává: "Věřím, že tréninky při dodržování těchto opatření budou zejména velká škola pro naše trenéry, jelikož jsme se nikdo s touto situací nesetkali, že bychom byli nuceni fungovat na tréninku pouze ve dvojicích a zároveň při dodržení rozestupů."

Podmínky pro florbal na venkovní ploše nejsou zdaleka ideální. Umělý povrch, který máme k dispozici určitě není pro florbal to stejné jako například palubovka, jenž máme ve vnitřních prostorech haly Čajkaréna. "Bohužel nemáme jako klub k dispozici povrch, který by byl ideální a dokázali bychom ho umístit na celou venkovní plochu. Nicméně řešíme položení linolea alespoň na prostor velkého brankoviště, abychom gólmanům poskytli lepší podmínky k fungování. Pro hráče sice povrch ve venkovních prostorech Čajkarény není stoprocentní, ale po zkušenosti z prvních tréninkových jednotek víme, že se na tom dá normálně hrát a fungovat," dodává k tréninkovým jednotkám na venkovní ploše Tomáš Hruška.

Obrázek: Tomáš Hruška (vlevo) s Vladimírem Sofkou (vpravo) při zápase dorostenců.
Obrázek: Tomáš Hruška (vlevo) s Vladimírem Sofkou (vpravo) při zápase dorostenců.