3. zápas čtvrtfinále
FBS Olomouc vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:9

V sobotu se čtvrtfinálová série zápasů s absolutním favoritem soutěže přemístila do olomoucké Čajkarény. I přes to, že si je v úvodu play-off vybraly suverénní Vítkovice, Hanačky se nenechaly jen tak zastrašit a bojovaly až do poslední chvíle.

Tato verva se nejvíce projevila právě ve třetím zápase, především v první třetině. Olomoucké hráčky dokázaly se soupeřem udržet velmi rychlé tempo a kladly silný důraz na osobní napadání. Zároveň si také obrana dokázala úspěšně všechny hráčky ohlídat a v začátku utkání tak Vítkovice nedostaly moc šancí na to vstřelit gól. V některých momentech první třetiny dokonce FBS působilo, že má oproti Ostravě o něco navrch. Touto hrou si domácí vytvořily několik šancí, které však bohužel neproměnily. Skóre utkání otevřely přece jenom Ostravanky, kdy ve čtrnácté minutě Buczek dokázala vsunout míček mezi tyčkou branky a nohou Frankové. Na další gól nečekaly hostující dlouho. Hned minutu poté Šponiarová zvýšila stav utkání, se kterým také první část skončila.

Ani druhá třetina nevytvořila závratný brankový rozdíl. Hanačky pokračovaly v aktivní hře, a i když hráčky Vítkovic již byly dominantnější na míčku, tak domácí dělaly, co mohly, aby míček neskončil za zády Frankové. Právě i díky poskytnuté opoře touto brankářkou si Vítkovice za druhou část připsaly pouze jeden gól.

V závěrečné části zápasu však Ostravanky dostaly tu pravou střeleckou chuť. Opět potvrdily svoje kvality, se kterými se nemůže v soutěži Extraligy žen rovnat takřka žádný z týmů. V této třetině přihodily ještě šest gólů a se skórem 0:9 si zajistily nedělní mečbolový zápas ve čtvrtfinálové sérii.

4. zápas čtvrtfinále
FBS Olomouc vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice 0:13

Následující den Hanačky čekal na domácí půdě čtvrtý zápas čtvrtfinále. Jelikož každý už asi tušil, že se bude jednat o poslední zápas této sezóny, nezbývalo olomouckým hráčkám nic jiného než si utkání náležitě užít a načerpat zkušenosti do dalšího působení.

Oproti sobotnímu utkání, kdy ze začátku Vítkovice hrály spíše pohodovější hru, tentokrát začaly zostra hned z úvodu. První gól z jejich čepelí padl již ve dvacáté třetí sekundě. Hanačky však také měly šance dorovnat, ale bohužel nedokázaly úspěšně zakončit. To však nedělalo problém hráčkám z Moravskoslezského kraje, které v rámci první části vstřelily ještě další tři branky.

Stejně jako v předchozích zápasech Vítkovice předvedly, že právem patří k těm nejlepším ženským týmům. Ukázaly kvality jak ve své ofenzívě, tak defenzívě, díky které se domácí hráčky nemohly probojovat k proměnění. Ve druhé třetině tak zvýšily skóre o čtyři branky a v závěrečné části brankový rozdíl vystupňoval až na skóre 0:13. S tímto výsledkem tak Ostravanky ukončily sérii čtvrtfinálových zápasů a dále před nimi stojí další meta, a to semifinálové utkání.

Naopak Hanačky si teď mohou dopřát zasloužený odpočinek a následně se vrhnout na přípravu pro další sezónu.