Jak hodnotíš celou sezónu?

Před začátkem letní přípravy jsme se všichni sešli a probrali nastavení celé sezóny a cíle. U „A“ týmu došlo k jednoznačné shodě, že cíl nemůže být jiný, než postup na finálový turnaj MČR, což se povedlo.

Hráče těchto ročníků už trénuješ od jejich úplných florbalových začátků. Jaké to je trénovat tak dlouhou dobu pořád ty stejné kluky?

Je pravda, že jako trenér jsem začínal u nejmladší kategorie právě když tam byly ročníky 2007 a 2008, které mám teď ve starších žácích. Myslím, že když hráče po takhle dlouhou dobu trénuje jeden hlavní trenér, tak to čítá to pozitiva, ale i negativa. Vzhledem k tomu, že u vývoje kluků byla stále nějaká návaznost a zároveň i já osobně jsem se vyvíjel jako trenér, tak nedošlo ke stereotypu. Zároveň sám cítím, že už jsem u kluků poměrně dlouho.

U kategorie starších žáků to byla tvá první sezóna v roli hlavního trenéra. Jaký byl největší rozdíl ve vedení týmu?

Už loni jsem působil u této kategorie jako asistent, za což jsem byl rád, protože si myslím, že to pomohlo v zapojení velkého množství mladších žáků, které jsem v té době trénoval. Každopádně je jasné, že každá kategorie má svá specifika. U starších žáků už se začíná ve větší míře projevovat puberta, což občas není úplně snadné na zvládnutí.

Jak náročné bylo vést dva týmy (starší žáky A a B)?

Naštěstí to nebylo úplně na mě. O „béčko“ se staral primárně Vojta Krhovják s Karlem Skupníkem, kterým bych chtěl poděkovat, že mi kývli na pomoc u této kategorie, protože bez nich by ta sezóna byla pro mě absolutně šílená.

„Áčko“ si dovedl k vítězství v lize, jak to vnímáš? Je to velký úspěch?

Vítězství „áčka“ v lize pochopitelně je velký úspěch. Poslední tým starších žáků, který to dokázal v FBS Olomouc byl ten, který ligu vyhrál před 8 lety. Takže rozhodně je to úspěch, ale tím cesta sezónou pro nás zdaleka nekončí.

Navíc jste si z osmnácti zápasů připsali 16 výher a pouze 2 prohry. To je parádní bilance…

Určitě ano. Obě prohry každopádně mrzí, protože to bylo ve velmi vyrovnaných zápasech s našimi největšími rivaly v lize. Musíme si ale přiznat, že byly zápasy, které se povedlo na naši stranu zlomit zase v koncovce nám.

Hezké výsledky zaznamenává i „béčko“, které je momentálně v lize na 2. pozici. Jak hodnotíš tento tým?

Určitě je to pozitivní. Jsem rád zejména za zapojení mladších žáků, kterým tato zkušenost pomůže srovnat se s úrovní ligy starších žáků v následující sezóně. Sluší se ale dodat, že bez podpory od hráčů „áčka“, kteří pravidelně jezdili na tyto zápasy by postavení v tabulce tak slavné nebylo.

O „áčko“ si se staral společně s Tomášem Skoupilem, o „béčko“ s Vojtou Krhovjákem a Karlem Skupníkem. Jaká s nimi byla spolupráce?

S Tomášem Skoupilem už spolu kroutíme třetí sezónu. Letos to bylo jiné v tom, že „Skoupi“ byl zároveň hlavním trenérem mladších žáků. U Vojty s Karlem se jednalo o premiérovou sezónu, ale spolupráci hodnotím kladně. Všichni jsme velmi dobří kamarádi, což nám ve spolupráci dost pomáhá.

Na konci sezóny se k realizačnímu týmu připojil Jan Pazdera. Jaká je jeho funkce u týmu a jak hodnotíš jeho zapojení?

Po vyřazení dorostenců jsme se Honzou domluvili, že nám pomůže s přípravou na finálový turnaj. Tady tento krok hodnotím maximálně pozitivně. Honza u týmu působí v roli konzultanta. K tomu vede dva tréninky v týdnu a má starosti videorozbory tréninků a zápasů.

S jakým cílem budete odjíždět na finálový turnaj MČR?

Na společném meetingu si kluci sami určili cíl, kterým je probojovat se do TOP 4. Nebudeme si nic nalhávat, tento cíl je opravdu ambiciózní. Každopádně jsme se shodli všichni, že jestli tento cíl chceme naplnit, tak tomu musíme jít naproti. Proto došlo ke změně v tréninkovém režimu. Jako realizační tým se snažíme udělat maximum, stejně tak i hráči. V rámci přípravy nás čekají tři těžké přátelské utkání, které nám ukážou, jak na tom momentálně jsme v porovnání s republikovou elitou.

Co bude příští rok? Zůstaneš u tohoto týmu, nebo se přesuneš jinam? Nebo případně budeš trénovat více týmů?

Už jsem to avizoval předem, že následující sezóna by pro mě měla být u těchto ročníků tou poslední. Společně jsme zažili mnoho zážitků i úspěchů, každopádně pomalu nastává čas jít dál. V příští sezóně bych tedy chtěl působit ještě u kategorie starších žáků, k tomu ještě u jedné kategorie, ale jaké to nechávám ještě otevřené.