Hanáci měli do utkání přímo snový vstup. První třetina byla jasně v jejich režii, už do desáté minuty skórovali třikrát a udělali si parádní polštář. Brankostroj odstartoval Ondřej Souček, který doklepl do branky míček po odrazu od domácího gólmana. Následně ho doplnil Lukáš Vachutka, a to v přesilové hře, a jen minutu a půl na to se prosadil ještě parádní střelou do šibenice Tomáš Skoupil. I Orlová ale jednou skórovala, když ve třinácté minutě zužitkoval početní výhodu Lukáš Louda.

Do třicáté minuty padly další dvě branky, po jedné na každé straně. Vachutka nejprve vmetl míček do levého vinglu, Lukáši Milerskému se následně podařilo po závaru před brankou obloučkem překonat olomouckého gólmana. Hanáci nebyli zrovna dvakrát disciplinovaní, mezi dvěma trestanými fauly ke konci periody ale dokázal hattrick zkompletovat Vachutka a připravit tak pohodlný náskok svému týmu do poslední části.

Ta začala zostra. Hned ve druhé minutě snížil Radek Jantoš jedovkou na vzdálenější tyčku. Olomoučtí ale nechtěli nic nechat náhodě, tříbrankové vedení jim opět vrátil Ondřej Souček. Orlová se prosadila ještě dvakrát a Souček ještě jednou, čímž se stal druhým hráče, který v zápase zaznamenal tři branky. Ta poslední přitom padla jen osm sekund před koncem a stanovila konečný výsledek na 5:7.

„Předvedli jsme koncentrovaný výkon. Všichni hráči, včetně nové posily v brankovišti, si zaslouží velkou pochvalu. Soupeř dokázal těžit pouze z přesilovek, které má opravdu dobré,“ sdělil po zápase trenér Tomáš Hruška. Jeho tým se aktuálně nachází na druhé pozici, kde právě na první Orlovou ztrácí tři body. Má ale zápas k dobru. Příští utkání sehraje FBS v neděli 31. října doma proti Domaslavicím.