Dáši, nejprve vám gratuluji k vítězné sezoně vaší dcery Káji (Karolína Sigmundová, hráčka FBC Ostrava - pozn. red.). Jak zpětně vidíte tenhle krok oddělit ji od mateřského klubu a poslat ji do týmu FBC Ostrava?

Za gratulaci moc děkuji, ovšem jít do klubu FBC Ostrava bylo její rozhodnutí, za kterým si velmi tvrdohlavě stála (úsměv). Ten rok byl pro nás obě velmi náročný, co se maturity, přijímaček a dojíždění týče, ale zvládlo se to. Myslím si, že ji změna prospěla, více se osamostatnila a herně se posunula zase trochu jiným směrem.

Vy osobně ale trénujete ženský kádr Olomouce. Není pro vás tedy náročné hrát proti vlastní dceři?

Musím přiznat, že je to velmi náročné. V těch chvílích si velmi přeji, aby Olomouc zápas vyhrála, ale zároveň mám radost, když se Káji ve hře daří. Moc si ten konflikt na lavičce neužívám, ale naštěstí je tam se mnou vždy Radek, který hru vede a já mám prostor si to v sobě vyřešit.

Kdysi jste také sama hrála. Nemáte tedy stále hráčské choutky nebo nutkání zasáhnout do hry?

Florbal mě stále moc baví a občas si chodím zahrát s veterány. Jsem však realistka a vím, že na nějaký skvělý výkon v extralize by to asi už nestačilo.

Váš tým se v sezoně umístil na skvělém šestém místě. Jak jste s tímto výsledkem osobně spokojená?

Spokojená jsem velmi. Potvrdili jsme umístění z předchozího roku, trochu vylepšili bodový zisk a tým funguje skvěle. Byla bych ráda, kdyby se nám k tomu ještě podařilo porazit nějaký tým z TOP 4, ale věřím, že se k tomu brzy dopracujeme.

Momentálně probíhá letní příprava na další ročník. Na co se v ní s ženama zaměřujete?

Letní přípravu jsme letos rozdělili do několika bloků, které jsou proloženy individuální přípravou, tak aby děvčata v této době měla prostor realizovat svoje aktivity, brigády, dovolené apod. a zároveň mohla v nějaké formě trénovat. V úvodu přípravy se zaměřujeme zejména na vytrvalost, rychlostní vytrvalost a sílu, ke konci přípravy se budeme zaměřovat na rychlost a specifickou kondici. Cílem každé přípravy je co nejlépe připravit tým na zápasové vytížení. Náš herní styl je aktivní florbal a spousta zápasů se rozhoduje v posledních třetinách, proto si na dobré kondici zakládáme.

A jaké jsou týmové cíle do další sezony?

Rozhodně chceme opět postoupit do play off. Mezi důležité cíle patří také začlenění mladých hráček do týmu, zkvalitnění herního projevu a dílčích věcí, které nás v loňské sezoně trápily. A v neposlední řadě chceme posunout naší celkovou úroveň o stupeň výše.