Utkání začalo ve vysokém tempu. Obě brankářky měly v úvodních minutách dost práce. Karasová musela zasahovat například proti ostrému bekhendu Peterkové, na Štamfestovou to zase zkoušely Šponiarová a Maroszová. První branka padla už v sedmé minutě. Brankářka Vítkovic předala míček Kubečkové, která měla pravou stranu úplně otevřenou. Zdálo se, že bude pálit, ovšem místo toho rychle přenesla hru křížným pasem na Alžbětu Ďuříkovou, která fantastickou ránou vymetla pravý vingl.

Olomouc sice herně trochu zaostávala, občas ale soupeře dokázala zaskočit nebezpečnými brejky.  Poté, co se první třetina přelila do druhé půle, dostali hosté k dispozici přesilovku a začal tlak, který však v branku nevyústil. Ubráněné oslabení vítkovické hráčky znovu nakoplo a o minutu později navýšily vedení zásluhou Liny Hagg, jenž obdržela skvělý pas od Ferenčíkové do samostatného úniku, který jednoduše proměnila. V následující minutě Olomouc inkasovala další branku po parádní individuální akci obránkyně Veroniky Enenkelové, která si míček potáhla po levé straně, vyhnula se protihráčkám a parádním zakončením na vzdálenější tyč zvýšila již na 3:0.

Do druhé třetiny hostující tým vstoupil s odhodláním se stavem něco udělat. Měl k tomu i výtečnou příležitost, protože mu hned po dvou minutách florbalistky Vítkovic nabídly další přesilovku. Ale opakoval se stejný scénář. Olomouc tlak nevyužila a necelou minutu po neproměněné přesilovce opět inkasovala. Zbytek třetiny pak už nenabídl tak atraktivní florbal, jako jsme viděli v první části. Vítkovice dokázaly ještě jednou zvýšit.

Největší počet branek pak v konečném zúčtování přinesla třetina poslední. A to dokonce pět. První desetiminutovka byla pro FBS tragická. Postupně totiž skórovaly Krzywak, Planková a odchovankyně olomouckého florbalu Cholinská. Hosté ještě Vítkovicím nabídli přesilovou hru. Po 45 sekundách zvedala ruce ke stropu Michaela Šponiarová, která upravila na 9:0. Vypadalo to, že stav už bude konečný. Do konce zápasu zbývalo již pouhých pět vteřin, přesto ale Kateřina Peterková slavila alespoň čestný úspěch, když krásně vstoupila do přihrávky soupeřek na polovině hřiště, dokázala se dostat až před gólmanku a tu následně přízemní střelou na vzdálenější tyčku překonat. Pět sekund před koncem tak Karasovou připravila o čisté konto a stanovila konečný výsledek 9:1 pro domácí.

Ženský A-tým zkusí po dvou zápasech opět bodovat v sobotu 6. 3. v domácím utkání proti Panthers Praha, který je v tabulce o jedno místo výš.