Na duel do Čajkarény dorazilo sto patnáct diváků. Ti mohli být nadšeni už v první třetině. Ta byla totiž v podání domácího týmu nejlepší. Alexandra Hegingerová otevřela skóre už ve 2. minutě poté, co zblízka prostřelila gólmanku soupeře. Jen o tři minuty později se domácí florbalistky dostaly do přečíslení 3 na 2. Kacelová předala míček Evě Řehákové a ta přesnou střelou k tyči zvýšila. K tyči poté mířila i v sedmé minutě Karolína Šablaturová, její míček se od brankové konstrukce odrazil velmi příhodně a stav byl už 3:0. Parádní třetinu pak v patnácté minutě brankově zakončila ještě Zuzana Hubáčková.

Druhá třetina už probíhala ze strany Boleslavi mnohem zodpovědněji. Olomoučanky se tolik nedostávaly do šancí, a to se promítlo taky na skóre, které se od konce první části do konce té druhé nezměnilo. Naopak, v poslední minutě měla mladá Boleslav k dispozici trestné střílení, jenže Nikola Dlouhá úmysly protivnice naprosto přečetla a skórovat jí nedovolila.

Poslední perioda byla opět lahůdkou pro diváky uvnitř Čajkarény. Už z jejího startu totiž vsítila rychlou střelou po standardce Barbora Suchánková. Po pětačtyřiceti sekundách sice dokázaly poprvé skórovat Středočešky, ovšem z gólu se nemohly radovat ani minutu. Michaela Kacelová rychle vrátila domácím hráčkám pětibrankový náskok. Ten ještě ve 49. minutě vylepšila ránou nad rameno hostující brankářky Eliška Pešavová.

Stav, který v tu chvíli už čítal sedm branek na domácí straně a pouze jednu na té hostující, se už za posledních deset minut nezměnil. Hanačky tak navázaly na minulou výhru s Bulldogs naprosto perfektně. V tabulce jsou po patnácti zápasech šesté. Na kontě už mají pětadvacet bodů, což je stejný počet, jako má pátá Bohemka. Na zajištění postupu mají nyní náskok třinácti bodů. Příští utkání je čeká druhého ledna, kdy se střetnou se silným Chodovem.

Obrázek 1: Dobročinná akce se povedla! vybralo se 10 700 Kč.
Obrázek 1: Dobročinná akce se povedla! vybralo se 10 700 Kč.