Junioři A

Juniorské „áčko“ mělo tentokrát na programu pouze jeden duel. Ten však zahájili parádně a první polovina zápasu byla snová. Skóre odšpuntoval v páté minutě Jindřich Bernard, který po skvělém pasu zakončoval do prázdné branky. O deset minut později hrála Olomouc v oslabení, ovšem Lukáš Vachutka dokázal obraně soupeře upláchnout a svou šanci proměnit. Vachutka se pak trefil znovu ještě minutu a jedenáct sekund před koncem periody. Na začátku té druhé už Vachutka zkompletoval hattrick. Havířov vyměnil brankáře, ale Olomouc pokračovala ve skórování a po trefách Františka Kužela a Tomáše Jelínka vedla už 6:0.

Následně se poprvé prosadil i soupeř, a to byl zlomový bod. Do konce periody stáhl vedení soupeře na čtyři branky. V poslední dvacetiminutovce pak naštěstí dokázal Kužel zaznamenat sedmý, a nakonec rozhodující gól. Havířov totiž dokázal uklidit za záda domácího brankáře míček ještě čtyřikrát a FBS nakonec zvítězil o jedinou branku 7:6.

Junioři B

Rezerva juniorů měla v plánu zápasy dva. V hale Spartaku Přerov se nejdříve utkala s domácími a poté se Šumperkem. V prvním utkání poslal už v čase 02:49 Olomouc vedla 3:0. Trefili se dvakrát Vojtěch Waic a jednou David Tichý. Přerov kontroval, ale následně opět ukázali svou sílu hráči FBS, kteří přidali další tři branky. Do první pauzy tak vedli 6:2. zbytek zápasu byl už klidnější. Přibyly čtyři další gól, střídavě po dvou na obou stranách a konečný výsledek tak vyzněl 8:4 pro FBS.

Druhé utkání už ale tak úspěšné nebylo. Šumperští v něm dominovali. Mareček se trefil po čtyřiatřiceti sekundách, a i přes vyrovnání Michala Tichého a jeho další branku v průběhu první třetiny se šlo do té další už za stavu 2:4. Šumperk v tempu pokračoval, čtyři trefy přidal ve druhé dvacetiminutovce, zatímco Olomoučtí jen jednou kontrovali. A v poslední části se potřetí trefil Tichý, ovšem soupeř dovedl utkání do vítězného konce za stavu 4:10.

Obrázek 1: Junioři B na turnaji v Přerově.
Obrázek 1: Junioři B na turnaji v Přerově.

Starší žáci B

S Přerovem se utkala i rezerva starších žáků. Ovšem předcházel tomu zápas s „béčkem“ Uničova. To šlo sice do vedení, ale Jan Monič dokázal srovnat krok. Ve druhé třetině se poprvé opět trefil soupeře, ovšem FBS dvěma brankami Marka Tomáška a Radima Bečicy otočilo zápas. Ten už si nenechalo utéct ani po trefě Uničova ve třetí dvanáctiminutovce. Adam Beneš posledním gólem zápasu rozhodl o výhře FBS 4:3.

A následoval již zmíněný Přerov. Ten se dostal do vedení už během druhé minuty. Alex Sofronieski sice srovnal, ale domácí se ještě v téže dvanáctiminutovce dostali zpět do vedení. V každé z následujících třetin pak přidali ještě jednu branku, a nakonec vyhráli v poměru 4:1.

Obrázek 2: Rezerva starších žáků podlehla rezervě z Přerova.
Obrázek 2: Rezerva starších žáků podlehla rezervě z Přerova.

Ženy B

Ženská rezerva odehrála dvě utkání. Nejprve se postavila v rožnovské hale Bílovci. Zápas nezačal vůbec dobře, soupeř vyhrál první třetinu 2:0 a další branku přidal v úvodu následující periody. Jenže pak přišel velký obrat. Alice Pavlíková vstřelila kontaktní branku a v dalších čtyřech minutách dvěma brankami utkání srovnala Michaela Rullová. Ve 27. minutě pak Andrea Grmelová stav otočila ve prospěch svého týmu a Rullová minutu a půl před koncem pojistila vítězství a dokončila hattrick gólem na 5:3. Druhý mač měl mnohem klidnější průběh. Ženy postupně vstřelily devět branek a Sršnicím Rožnov nepovolily ani jedinou.

Dorostenky

Dorostenecké dívčí kategorii se opět dařilo na výbornou. Opět se utkaly s ČPP, následně ještě s Havířovem. Proti ostravskému týmu poslala ten svůj do vedení Valentýna Zerzánová. Soupeř sice srovnal, ale následně několika rychlými brankami v průběhu od dvacáté do třicáté minuty se hráčky FBS dostaly do vedení 5:1. To jen kosmeticky upravila Aneta Feiková šestnáct sekund před koncem. Druhé utkání mělo podobný průběh. Klára Horčičková otevřela skóre a přidala i druhou branku. Za stavu 3:0 se podařilo vsítit i soupeři, ale poslední slovo měla Olomouc, která tak vyhrála i druhé utkání, a to výsledkem 4:1.

Přípravka U13

Olomoucká přípravka sehrála v jediný den další čtyřku utkání, a to s Litovlí, Prostějovem, Lutínem a Přerovskou „čtrnáctkou“. Výsledky byly ideální. Rozjezd s Litovlí byl sice těžký, utkání ale dopadlo ve prospěch Olomouce 6:5. Následně si mladí florbalisté připsali drtivou výhru 23:0 nad Přerovem. Velký rozdíl zaznamenali také s Přerovem, kdy utkání skončilo 11:1. No a v posledním duelu porazili 9:2 Lutín.