Jak by si celkově zhodnotila letošní základní část?

Už v letní přípravě po nástupu nového trenérského dua a příchodu mladých hráček jsem měla nějaké tušení, že by se úroveň naší hry mohla posunout. Na začátku sezony jsme dokázaly hrát vcelku vyrovnané zápasy s týmy z TOP 4, ale trápila nás první třetina, která těžké zápasy rozhodovala. Po vynucené pauze jsme se vrátily zpět k aktivní hře, která nesla ovoce v podobě 33 bodů v základní části a námi vytouženého postupu do play-off. Za sebe musím říct, že po pauze se mi vracelo zpátky do zápasového tempa těžko, ale s přibývajícím časem a vyhranými zápasy motivace jenom rostla. Základní část to byla těžká, v krátkém čase byla porce zápasů obrovská, ale jsem ráda, že jsme to dotáhly společnými silami až do této fáze.

V útoku si pravidelně nastupovala s Kateřinou Peterkovou a Barborou Suchánkovou. Bylo vidět, že si rozumíte na hřišti i mimo něj. Myslíš, že právě váš útok byl jedním z klíčů úspěchu? Dokázala by sis představit vaši spolupráci i v příštích sezonách?

Určitě jsme v tomhle úspěchu sehrály svou roli. Daří se nám gólově prosazovat a zároveň bych řekla, že neděláme moc chyb do obrany. Jelikož patříme k těm starším v týmu, snažíme se pomáhat a předávat své zkušenosti mladším spoluhráčkám. Jak říkáš, s Bezou a Barčou si rozumíme, vidíme se na hřišti, každá máme jinou přednost a proto nám to spolu takhle sedí. Pokud spolu budeme i nadále v útoku, budeme ještě silnější a konkurenceschopnější. Proto doufám, že s nimi budu nastupovat i v příštích sezónách.

Obrázek 1: Radost ze vstřelené branky
Obrázek 1: Radost ze vstřelené branky

Loňská sezóna pro tebe byla vůbec první v olomouckém dresu, nicméně individuálně se ti dařilo ještě o něco lépe, když si posbírala více než bod na zápas. Letos byl tvůj bodový průměr o něco nižší. Čím myslíš, že to mohlo být způsobeno?

Letos jsem většinu času na hřišti odehrála na pozici centra, který musí jak podporovat útok, tak je jeho povinností být více defenzivní. Musela jsem se naučit správně fungovat na této pozici, protože mi ze začátku vůbec nesedla. Postupem času jsem se s tím sžila a začaly přicházet i nějaké góly a asistence. V některých zápasech jsem nastupovala i v obraně, která mi sedí více, ale je těžké nasbírat tolik bodů. Takže to nejspíš pramení hlavně z toho, že jsem letos měla jiné úlohy na hřišti.

Jsi hráč, který právě řeší a sleduje individuální statistiky nebo tyhle věci vůbec neřešíš?

Statistiky zrovna moc neřeším. Je pro mě důležité, abych byla svým výkonem užitečná pro tým. Když se mi daří i bodově, je to jenom bonus a velkou zásluhu na tom mají holky z lajny.

Když jsme u těch statistik. Letos si zároveň byla nejtrestanější hráčkou týmu. Čím myslíš, že to bylo?

Velký podíl na tom má osobní trest ze zápasu s Ostravou. Situaci na hřišti jsem nezvládla v hlavě a můžu být ráda, že mi nebyla udělena červená karta. Psychická stránka na hřišti je moje velká slabina, na které chci do dalších sezon zapracovat.

Už si někdy jindy dostala nějaký osobní trest nebo tohle byla premiéra?

Vždy jsem kvůli své hře tělem byla častěji na trestné lavici než ostatní, ale osobní trest to byl můj první.

V sezoně jste potvrdily postup vítězstvím na půdě Bulldogs Brno. Který zápas si ale myslíš, že byl v cestě za postupem klíčový? Případně jestli to byl nějaký konkrétní moment?

Vyhrály jsme všechny zápasy, které dospěly až do prodloužení, to byly důležité body. Potom jsme uspěly ve velmi vyhroceném utkání doma s Bohemians, po kterém jsme věděly, že postup je velmi blízko a už jsme si to nechtěly nechat utéct.

Obrázek 2: Moment z vítězného zápasu proti Bulldogs Brno
Obrázek 2: Moment z vítězného zápasu proti Bulldogs Brno

Ve čtvrtfinále čeká nejtěžší možný soupeř, kterým jsou ostravské Vítkovice, což je vlastně tvůj mateřský oddíl. Bude pro tebe v tomto ohledu tato série speciální?

Na sérii s Vítkovicemi se těším, určitě bude speciální tím, že se s holkami znám a vím, co můžu od každé čekat. Stejně tak i ony znají mě, takže mohou lépe přečíst mou hru. Jako do každého zápasu půjdu na maximum a udělám vše pro to, abychom uhrály nejlepší možné výsledky. Určitě do série nepůjdeme odevzdaně, můžeme jenom překvapit a doufám, že se tak aspoň v jednom zápase stane.

V čem vidíš největší sílu vašeho soupeře? A naopak v čem jsou jeho slabiny?

Největší zbraní Vítkovic je obrovská síla na balonku, rychlý kombinační florbal a jejich fyzická připravenost. Naopak slabina by mohla být nervozita Viky Karasové v bráně, pro kterou to budou první zápasy v play-off.

Takže myslíš, že cesta povede zejména přes častou střelbu a důraz v před brankovém prostoru?

Střelba z každé možné pozice určitě bude klíčová. Stejně tak jako proměňování samostatných úniků a nejlépe i nabídnutých přesilových her. (DT)