Gólové žně odstartovala paradoxně domácí Peterková, když backhandovou střelou zařídila jednobrankové vedení. Hostujícím hráčkám ale stačilo bezmála třináct minut, aby po pár chybách Olomoučanek otočily stav na 1:4. „Do zápasu jsme nastoupily aktivně a Vítkovice jsme překvapily. Aktivní hrou jsme je dokázaly zatlačit na jejich polovině. Vítkovice jsou ale natolik kvalitní tým, že nás postupem času začaly přehrávat a dokázaly si vytvářet šance. Nám i kvůli menšímu počtu hráček ubývaly síly, a proto jsme nestíhaly reagovat na kontry soupeřek,“ popisuje nejspíše zlomové chvíle zápasu Kateřina Peterková.  

V polovině druhé třetiny vykřesala Peterková hlavně díky své aktivní hře naději, když snížila na 2:6 po přihrávce od brankářky Frankové. „Úkolem bylo hrát na vítkovické beky aktivně. Já sama jsme měla chodit hodně do rozehrávky,“ přiblížila taktiku třiadvacetiletá hráčka.

Jedním z faktorů prohry FBS byly i dvě nevyužité přesilovky. V té druhé dokonce skóroval hostující celek. I tato trefa znamenala, že hráčky odcházely do šaten na druhou přestávku se sedmigólovým rozdílem. „Je to o komunikaci. Kvůli nemocem jsme hrály trošku v jiném složení a taky jsme mezi sebou málo mluvily. Vítkovice potom z toho těžily,“ říká útočnice, pro kterou byl zápas trochu jiný než ty ostatní. V Olomouci je totiž na hostování právě z Vítkovic. „Byla jsem namotivovaná, tyhle utkání jsou pro mě vždycky speciální. Hrálo se mi dobře,“ doplnila.

Třetí třetina byla už spíše v režii úřadujících šampionek. Ty už kontrolovaly zápas až do konečného stavu 4:15. Pět minut před koncem přidala čtvrtý gól Olomouce Barvíková po asistenci právě Peterkové. „Bojujeme do konce, i když je stav nepříznivý. Snažíme se hrát tak, aby se na to dalo dívat. Nechceme jen pasivně odpalovat balónky,“ popsala situaci přihrávající útočnice.

Nejen Hanačky teď čeká kvůli pandemii zápasová pauza. „Volno využiji hlavně pracovně, protože i ve škole se teď budeme učit distančně. Mám taky dlouhodobé problémy s kotníkem, tak se dám do kupy. Budeme se snažit i zamakat na fyzičce v týmu, která nám chyběla,“ uzavírá Peterková. (fv)