Starším žákům nevyšly první zápasy tak, jak si představovali, v úvodních dvou se totiž museli smířit s prohrou. Remíza s Troopers ale odstartovala obrat a svěřenci trenérů Jana Šauera a Vojtěch Krhovjáka se nakonec probojovali až do osmifinále. „Naše prvotní myšlenka s trenérem Vojtou Krhovjákem byla, abychom se s některými hráči, které nebudeme již trénovat, rozloučili. Záměrně jsme si dovezli do Brna hráče, které jsme měli v sezóně v béčku. Protože nás nebylo moc, doplnili jsme tým áčkaři. Jeli jsme si to spíš užít než hrát na pouze na výsledky. Myslím, že jsme mohli odvést lepší výkony a výsledky, ale jsme spokojení," prozradil Jan Šauer. Roli kapitána na turnaji převzal Martin Ambrož. Toho výsledek nakonec potěšil. „Turnaj byl podle mě velice úspěšný. Myslím, že nikdo z nás nečekal, že postoupíme tak daleko," přiznal.

Nepovedený začátek nakonec o něco protáhl cestu starších žáků do vyřazovacích bojů. „Turnaj jsme začali s prohranou základní skupinou, takže jsme museli do předkola a hrát tak o jeden zápas víc než ostatní týmy. Kluci odvedli v šestnáctifinále skvělý výkon a bohužel nás to negativně poznamenalo v následném osmifinále, kde už došly síly. Těžko říct, kdo byl nejtěžším soupeřem. Já se spíše soustředil na výkon mých svěřenců a soupeři šli úplně mimo mě. Respekt ke každému soupeři byl ale samozřejmě na místě," přikyvoval dvaadvacetiletý trenér. „Myslím, že se očekávání splnila. V základní skupině jsme nehráli nic moc, ale pak přišlo play-off a začali jsme hrát lépe," vracel se k turnaji Martin Ambrož.

Přesto, že do Brna odjel smíšený tým, turnaj o hráčích a jejich možnostech hodně napověděl. „Dalo se zjistit, že když kluci nejsou zbrklí, nezastavují se s míčkem a hrají agresivní a aktivní florbal, dá se porazit každý tým. Je to jen o hlavě a přístupu. Měli jsme ale špatné starty zápasů a na to si musíme dát velký pozor," tvrdil Jan Šauer, který se kromě trénování florbalu sám aktivně věnuje. Turnaj nebyl jen cenným zážitkem, hráči si zahráli i proti týmům, se kterými se běžně nesetkávají a i to se může do budoucna projevit. „Určitě to přineslo některým klukům hodně užitečných zkušeností," souhlasil Martin Ambrož.

I patnáctiletý florbalista přidal jednu velmi cennou zkušenost. Na turnaji totiž nosil kapitánské céčko, a tak vlastně zodpovídal za tým. „Ze začátku mi to moc nesedělo, ale každým zápasem to bylo lepší. Byla to pro mě nová zkušenost a velká čest vést tým," dodal závěrem Martin Ambrož.