Rozporuplné pocity z výsledku turnaje měli jak hráči, tak trenéři. První utkání se totiž juniorům nepovedlo tak, jak si představovali. „V prvním zápase jsme remizovali s brněnským Hattrickem, což bylo béčko a měli jsme jasně vyhrát. Od toho se pak odvíjel i druhý zápas s Hattrickem, což bylo předkolo play-off, kde jsme vyhráli 8:0. Měli jsme vyhrát i ten první zápas. Po něm přišla sprcha v šatně, abychom si uvědomili, že už jsme na turnaji a hlavně na posledním turnaji v této sestavě. A proto pro nás byl turnaj tak důležitý. Očekávání se nenaplnila. Chtěli jsme dojít dál, až do finále a získat medaile, ale asi to byl obraz našich výsledků. Byl to strop a my víme, že na sobě musíme makat," zhodnotil trenér Lukáš Kočiřík. "V prvním utkání jsme byli rozhodně lepší než soupeř, ale trápila nás bohužel koncovka a nedůraz. Soupeř nám neumožnil vstřelit víc než jeden gól a na jeden gól se bohužel vyhrávat nedá. Ve druhém zápase proti nám stál výběr Hradce a Náchoda. Utkání bylo už od začátku nervózní, možná přehecované z obou stran," dodal trenér Daniel Tichý.

V dalších utkáních si ale junioři vedli podstatně lépe a ve třech kolech postupně porazili Žlutou Fabii 4:1, pražské Wizards 5:3 a napodruhé i brněnský Hattrick 8:0. „Výkon se určitě stupňoval, protože v prvním utkání jsme nasadili hodně nízkou laťku, takže nebylo těžké to překonat. Výkon šel jednoznačně nahoru a výsledkem bylo i předkolo play-off, kde jsme soupeře vysoko porazili. Pak přišlo osmifinále, které jsme začali výborně, vedli jsme 3:1, ale pak jsme si to prohráli sami individuálními chybami a především v hlavách. Je to opravdu škoda, protože to byl poslední zápas této kategorie a chtěli jsme se rozloučit jiným výsledkem," mrzelo Lukáše Kočiříka. S tím souhlasil i mladší z dvojice trenérů. „Musím říct, že se naše hra zlepšovala zápas od zápasu, počínaje prvním utkáním, které nebylo moc dobré, další tři zápasy pak ale ukázaly, že můžeme hrát na vysoké úrovni. I do osmifinálového zápasu proti Guliverům jsme vstoupili dobře, po první polovině jsme vedli 3:1 a troufnu si říct, že jsme soupeře přehrávali. V té druhé nám tam ale bohužel spadly nešťastné góly, což nás stálo turnaj a další llepší zápasy, které jsme si mohli zahrát," dodal Daniel Tichý.

V osmifinále však Olomouckým vystavili stopku brněnští Guliveři. Juniorka z Hané sice dlouho vedla, pak ale zřejmě zafungovala psychika hráčů. K postupu do čtvrtfinále přesto nechybělo mnoho, Olomouc podlehla Gullivers těsně 3:4. Co se tedy stalo? „Asi, když jsme vyhrávali a viděli čtvrtfinále, polevili jsme a přestali hrát," uvažoval Lukáš Vachutka. Ani on však nemohl říct, že by s výkony týmu nebyl spokojený. „Určitě jsme byli silný celek a s výkony jsem hodně spokojený až na konečný zápas. Měli jsme na to dostat se do semifinále a klidně i finále, ale sport je prostě o štěstí," tvrdil. Šikovný útočník ale mohl být spokojený i se svými výkony. Přesto, že patřil mezi nejmladší členy týmu, stal se s osmi body nejproduktivnějším hráčem Olomouce. „Měl jsem za cíl co nejvíce pomoci týmu, což si myslím, že se mi dařilo," usmíval se.

Pro juniory to byl poslední turnaj v takové sestavě. Část hráčů se totiž přesouvá už mezi dospělé. Co ale vlastně závěrečná akce juniorce dala? „Zkušenosti. Někteří odchází do mužů, takže si už spolu nezahrajeme. Bylo to takové rozloučení s nimi," prozradil patnáctiletý florbalista.

Junioři ale nebyli jedinými, pro které byl turnaj specifický. Trenér Daniel Tichý se od nové sezóny přesune mezi mladší kategorie. I pro něj byl tedy brněnský turnaj pomyslnou tečkou. „I pro mě to byl rozlučkový turnaj a tak jsem k tomu chtěl přistoupit. Doufal jsem, že bychom takhle na závěr mohli udělat nějaký větší úspěch. Vypadnutí v osmifinále je tak vlastně zklamáním. Za etapu u juniorů minulou sezónu jsem strašně rád. Věřím, že mi to hodně dalo a zároveň se těším na novou sezónu, kdy budu u mladších a starších žáků. Tam to zase bude úplně o něčem jiném," uvědomoval si trenér, který současně nastupuje za olomoucké mužské áčko.