První utkání pořádal Hattrick v kuřimské sportovní hale. Lukáš Vachutka dokázal svůj tým poslat do vedení, a i když soupeř srovnal, první třetinu vyhráli hosté. Na začátku té druhé Jakub Jurkulák poslal FBS po skvělé standardce z rohu už do dvoubrankového náskoku, který se ale bohužel soupeři podařilo dotáhnout a následně i skóre překlopit na svou stranu. Poslední perioda byla velice vyrovnaná. Rozhodl gól v 57. minutě, na který už hosté nedokázali zareagovat. Hattrick pak ještě navýšil na 7:5 dvaadvacet sekund před koncem do prázdné brány.

„Odehráli jsme vyrovnanou sérii na dva vítězné zápasy. Problém byl v tom, že Hattrick má hráče, kteří většinou hráli za áčko superligu, a ti nehráli ty první dva zápasy. Není to žádný podvod, v žádném případě, oni ty kluky akorát do juniorů nestavěli. V sobotu tam nehráli, my jsme prohráli o dva góly. Ten zápas rozhodl celou sérii. Kdybychom ho vyhráli, tak bychom vyhráli celou sérii, protože doma jsme byli jasně lepší. Sekli bychom je a mohli bychom doma slavit,“ sdělil hlavní trenér Tomáš Hruška k prvnímu mači.

Pak se série dostala do Olomouce. A výhoda domácí půdy šla znát. Skóre otevřel soupeř, ale první třetinu domácí tým nakonec vyhrál. Ve druhé dvacetiminutovce postupně navýšil pěti góly až na 7:3. Soupeři se podařilo dvěma brankami na začátku poslední periody snížit na 7:5, ale Olomoučtí předvedli vynikající závěr, který korunovali dalšími třemi góly a po výsledku 10:5 sérii vyrovnali. „V domácím zápase hrály stejné týmy. Vyhráli jsme, kluci si to maximálně užili. Přišla plná hala, chlapi fandili, bylo tam strašně moc diváků. Hráli jsme v moc příjemné atmosféře,“ nechal se Hruška slyšet.

Poslední utkání v Brně už rozhodovalo o postupujícím. První třetina dopadla nezvykle nízkým výsledkem – 1:0 pro domácí. Hned na začátku prostřední dvacetiminutovky Olomoučtí srovnali a vzápětí hned inkasovali. Byla to zkrátka přestřelka, oba týmy se prosadily třikrát, a i před poslední třetinou byl stále mezi týmy rozdíl jedné trefy. V poslední části už se ale naplno prokázala kvalita soupeře, který nasázel hned sedm gólů, na které FBS dokázal reagovat pouze jedním zásahem. A tak se olomoučtí junioři museli se sezónou po výsledku 11:4 (2:1 na zápasy) rozloučit.

Obrázek 1: Posila realizačního týmu Jan Pazdera.
Obrázek 1: Posila realizačního týmu Jan Pazdera.

„Hattrick si vzal ty nejlepší hráče a šlo vidět, že jsou lepší, když hrají superligu, ale i přesto jsme mohli uhrát mnohem lepší výsledek. Dvě třetiny jsme se drželi, v té třetí nám buď došly síly, nebo soupeř ukázal obrovskou individuální kvalitu a v podstatě nás rozsekal. Trošku to bolí, kluci fakt měli na víc, ale na druhou stranu, hráli jsme s opravdu velmi kvalitním týmem, takže se kluci nemají za co stydět,“ okomentoval rozhodující utkání Hruška.

Začátek sezóny nebyl lehký. Chvíli před jejím startem totiž z rodinných důvodů skončil na pozici hlavního kouče Lukáš Kočiřík, který je dnes šťastným otcem. „Kluci se to dozvěděli čtrnáct dní před začátkem sezóny. Bylo to pro ně těžké. Někteří hráči skončili, někteří nad tím uvažovali. Kdyby se na to vykašlali všichni, tak opravdu nevím, s kým bychom to hráli. Hrozilo by asi vyloučení ze soutěže, nebo nějaké podobné hrůzy.“

Sezóna ale proběhla a vesměs nabídla dobré výsledky. „Odehráli jsme neskutečných 31 zápasů. Na takový počet zápasů ve florbale moc zvyklí nejsme. Myslím si, že kluci odvedli maximum. Samozřejmě tam byly nějaké zápasy, které se nepovedly, ale kluci se z toho „neposrali“, hodili to za hlavu a šli do dalších zápasů. Od devátého ledna jsme neprohráli jediný zápas v základní části a díky tomu jsme se do play-off kvalifikovali s přehledem. Vesměs jsme to odehráli na dvě lajny, což je dost náročný stav, ale zvládli jsme to a kluci se nemají za co stydět,“ zhodnotil celou sezónu Hruška.

Šéftrenér klubu se současně vyjádřil i směrem k budoucnosti končící juniorské generace. „Všichni hráči ukázali, že mají výkonnost na nejvyšší juniorskou soutěž a tím pádem vidím velký potenciál směrem k mužskému áčku. Většina z nich si za A-tým zahrála již letos a pevně věřím, že za něj budou hrát i v příští sezoně.“