Utkání začalo ve vysokém tempu. Olomouc vyhrála úvodní buly a hned zamířila do šance, kterou ale neproměnila. Chvíli po startu navíc musela odpykat dvouminutový trest, který ale soupeř nepotrestal. Přesto hosty tlačila. Nakonec to ale byli právě Olomoučtí, kdo vsítil jako první. Zasloužil se o to Šimon Borik. Necelé dvě minuty poté už ale byl stav opět vyrovnaný. Volný Ivan Zajíc dostal pas před branku a jednoduše zakončil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé periody FBS vstoupil naopak parádně. Petr Horák překvapil domácího brankáře a už ve třetí minutě zvýšil. O tři minuty později ho napodobil Lukáš Vachutka. Ve 27. minutě pak sice domácí snížili, jenže čtrnáct sekund od vstřelené branky znovu inkasovali. Do třicáté minuty se pak prosadili ještě Daniel Tichý a znovu Vachutka.

Stav 2:6 už domácí zvrátit nedokázali. A to přestože branku zaznamenali již 47 sekund po vstupu do poslední části. Následně pak stáhli na 4:6, jenže v 53. minutě zkompletoval Vachutka hattrick. Třiatřicet sekund do konce pak ještě kosmeticky upravil a zvýšil na 4:8 Adam Klimeš.

„Dneska jsme vyjma druhé třetiny nepředvedli stoprocentní výkon, ale naštěstí to stačilo. Vsetín hrál sympaticky a věřím, že s touto hrou může trápit všechny favority. Děkuji soupeři za férový zápas a chtěl bych podotknout gesto z druhé třetiny, kterým bylo odvoláno vyloučení,“ okomentoval výkon svého týmu trenér Tomáš Hruška. Mužské „áčko“ tak zvítězilo 8:4 a zapsalo po Frenštátu a Krnovu třetí výhru v řadě. V tabulce si tedy upevnilo třetí pozici a ztrátu na první Orlovou snížilo už jen na tři body.