Ačkoliv to po prvním víkendu vypadalo až příliš skvěle, v Čajkaréně bylo úspěšnější Blansko, takže se série srovnala na 2:2. První zápas se domácím moc nezdařil a skončil výsledkem 6:10. Ten druhý již byl opět extrémně těsným, ovšem také dopadl příznivěji pro soupeře. Rozhodnout tak musí až pátý a poslední duel. Ten se hraje znovu na soupeřově půdě, kde ovšem Olomouc ani jednou nezaváhala.

Průběžným individuálním statistikám jasně vládne blanenský Vojtěch Fedra. Ten už nastřádal neskutečných sedmnáct bodů, přičemž devět z nich si připsal za góly. Za ním je následně s osmi body jeho bratr Jakub a sedm bodů nastřádal také Lukáš Kučera. Olomouc má síly více rozložené. Jan Kratochvil bodoval šestkrát, pět bodů nastřádal Tomáš Jelínek, přičemž všechny získal za vstřelené branky. Následují Jan Kopecký s Jiřím Novákem se čtyřmi body a Vojta Krhovják, Matěj Pecha a Igor Macháček se třemi.

Blansku chytá dost dobře gólman Jan Opletal, který disponuje úspěšností 84,9 %. Olomoucký Dominik Hrabě je na tom o něco hůř s 88,3 %. Do série vstoupili také David Tenora (78,3 %) a Jan Štěpánek (66,7 %).

V dalších sériích je vývoj různorodý. Rozhodl už Zlín, který porazil Mohelnici 3:0 na zápasy a stejným výsledkem vyřadil také Třinec Rtyni v Podkrkonoší. V sériích Kobylis s Wizards, Milevska s Kralupami, Slavie a Písku, Plzně s Kadaní a Litomyšli s Kutnou Horou je stav vyrovnaný a bude se také rozhodovat ve středu.