Jak probíhala příprava?

Příprava na novou sezónu nám začala v polovině května, kdy jsme trénovali převážně ve venkovních prostorách. V červenci jsme se připravovali individuálně a od srpna opět společně. V srpnu jsme také strávili týdenní soustředění v Jeseníku, kde probíhaly tréninky jak v hale, tak i venku. Prázdniny jsme zakončili přátelským utkáním s FBC Ostrava a čtyřmi zápasy v poháru. Jelikož se v době, kdy letní příprava probíhala, mohlo trénovat venku a poté i v hale, tak nás situace spojená s covidem nijak neovlivnila.

Na co jste se v rámci přípravy nejvíc soustředili?

V přípravě jsme se hlavně soustředili na kondici, jak tomu bylo i loni.

Doznal kádr pro nadcházející ročník nějakých změn?

Pro nadcházející sezónu pár změn nastalo. Odešla nám naše gólmanská jednička Marťa Franková, ale přišly dvě nové posily do našeho brankoviště, které se jistě o toto místo poperou. Pár hráček odešlo buď do nižší soutěže, nebo do jiného týmu z extraligy. Kača Peterková se vydala na Erasmus do Finska, ale většina z týmu zde zůstává. Do něj se navíc zapojily naše juniorky, dvě hráčky z Havířova a některé florbalistky se připojily po zranění.

Jaké jsou očekávání do další sezóny?

Očekáváme, že tato sezóna bude náročnější než ta předešlá. Doufám, že ji zvládneme stejně dobře, a hlavně bez vážnějších zranění.

Obrázek 1: Extraligový tým žen pro sezónu 2021/2022.
Obrázek 1: Extraligový tým žen pro sezónu 2021/2022.

Zůstáváte kapitánkou i pro další ročník?

Ano, i pro nadcházející ročník kapitánkou týmu zůstávám.

Jak se na novou sezónu těšíte?

Myslím, že mohu mluvit za všechny, že se moc těšíme. Loňská sezóna byla v mnoha ohledech specifická, tak doufejme, že letos se žádné změny konat nebudou a vše proběhne tak, jak má. Samozřejmě se také těšíme na naše fanoušky, kteří budou moci konečně přijít na naše zápasy a podpořit nás.

Jaké jsou cíle a ambice pro nacházející sezónu?

Cíl je jasný. Play-off.