Olomoučtí přijeli na turnaj pod vedením širokého realizačního týmu v čele s hlavním trenérem Danielem Tichým. Do skupiny jim byly nalosovány celky H TEST Tatran Střešovice a SOKOLI Pardubice. „Na turnaj jsme jeli plní očekávání, v lize se nám totiž podařilo zvítězit úplně ve všech zápasech,“ sdělil trenér.

Právě proti Střešovicím sehráli úvodní zápas. Do toho ale nevstoupili ideálně a po jedenácti minutách už prohrávali 0:3. Naději pak vykřesali dvěma góly v průběhy sedmnácté minuty Jan Spurný a Marek Opluštil, ale oponent dokázal ve zbývajícím časovém úseku skórovat ještě třikrát a vyhrál tak 6:2. „Proti Tatranu to to určitě nebylo jednoznačné utkání, soupeř ale ukázal o něco větší kvalitu a zaslouženě zvítězil. Vždyť to byl jeden z favoritů turnaje,“ nechal se slyšet Tichý.

Druhý skupinový mač byl výsledkově ze strany FBS mnohem povedenější. Hanáci Pardubice vymazali, i když měl duel pomalejší rozjezd. Postupně se dostávali do vedení, které neustále navyšovali až do stavu 5:0. Pak soupeř jednou odpověděl, ale Samuel Strašil uzavřel duel na konečných 6:1. FBS tak skončilo ve skupině druhé a zamířilo do osmifinále.

Osmifinálová fáze začala v sobotu 6. května. Hanákům byl přiřazen soupeř z Hradce Králové. Ten jim ze začátku trochu zatápěl. Marek Opluštil poslal sice Olomoucké do vedení, ale protivník dokázal už ve čtvrté minutě stav otočit. Pak naštěstí přišla smršť a tým trenéra Tichého se dostal do vedení 5:2. Kanonádu, kterou mimochodem vedl právě Marek Opluštil, jenž si připsal v zápase celkem čtyři trefy, už Hradec stihl přerušit jen jednou, a podlehl tak 3:9. „Pro nás to byla hranice úspěchu a neúspěchu. Naštěstí jsme tohle utkání dokázali dobře zvládnout,“ zhodnotil mač trenér.

Poté přišla zkouška pravděpodobně nejtěžší, čtvrtfinálový duel s Vítkovicemi. Pozdější vítěz celého MČR 2023 ukázal své kvality již v tomto duelu, a to přestože jako první skóroval Radim Bečica. Pak ale Ostravští vytasili sérii pěti branek v řadě a po trefě Jakuba Balnera ještě jednou navýšili, nakonec tedy vyhráli 6:2. „Vítkovice byly největší favorit celého turnaje, my jsme ale dobře zvolili taktiku, díky které jsme dokázali dokonce po první třetině vést. Pak už soupeř ukázal výraznou kvalitu svého týmu a dokázal odskočit,“ řekl Tichý.

Sobotní program ale přes čtvrtfinálovou prohru ještě nekončil. Olomouc se dostala do fáze o umístění a utkala se ještě s Libercem. Právě s tímto soupeřem svedla jednu z nejtěsnějších bitev. Vedení se pravidelně střídalo, Olomoučtí vyhráli první třetinu a další dvě dopadly remízou. Nakonec z toho tak bylo vítězství 3:2 a naděje na konečné páté místo. „Liberec hrál velmi dobře, jenže nám skvěle zachytal gólman a taky jsme byli hodně efektivní v útoku, díky čemuž jsme nakonec zvítězili,“ vypíchl klíčové faktory Daniel.

Poslední den mistrovství nabídl už jen jeden souboj Hanáků. Ti se střetli s týmem Sokol Brno |EMKOCase Gullivers. Gullivers šli do vedení a po srovnání Jana Slavíka dokázali navýšit dokonce na dvoubrankový náskok. Naštěstí měl ale Marek Opluštil opět střeleckou náladu a ostatní spoluhráči ho doplnili. Díky tomu tak Olomouc dokázala poslední utkání fantasticky otočit na 6:4 a vybojovala konečné páté místo. „Celou dobu jsme tahali za kratší konec, ale nakonec jsme díky bohu v poslední části přidali několik gólů a zápas otočili,“ řekl Tichý.

„Turnaj určitě hodnotíme pozitivně. Bereme to jako velký úspěch pro Olomoucký florbal, potažmo pro celý Olomoucký kraj.  Myslím si, že v chlapeckých kategoriích od nás nikdo nedokázal skončit na taktovém dobrém místě na finálovém turnaji MČR. Bereme s povděkem, že před námi skončily pouze týmy toho největšího kalibru, jako je Sparta, Bulldogs, Vítkovice a Tatran, a naopak že jsme za sebou nechali několik dalších velkých klubů. Věříme, že se nám na tento úspěch podaří navázat i v dalších letech a že mužský florbal v Olomouckém kraji, potažmo v FBS Olomouc dokážeme posouvat ještě dál a dál,“ uzavřel hodnocení turnaje trenér.