Na Moravian Cupu jste získali bronzové medaile, jak jsi spokojený s výkony týmu na turnaji?

Výkon týmu na tomto turnaji měl velice kolísavou tendenci. Zejména se u nás střídaly lepší a horší pasáže zápasu. O porážce v semifinálovém duelu s Bulldogs Brno rozhodovaly detaily. Nicméně pro nás to byl jednoznačně nejkvalitnější zápas turnaje a jediná porážka v celé letní sekci turnajů motivací do další práce, takže celkové hodnocení je spíše pozitivní.

V čem je podle tebe rozdíl mezi Prague Games a Moravian Cupem?

Prague Games je větší turnaj s daleko větší tradicí. Sportovní kvalita tohoto turnaje je jednoznačně nejlepší ze všech turnajů v republice a i celková atmosféra se nedá úplně srovnat. Nicméně Moravian Cup je mladý turnaj, který se za pár let existence posunul neskutečným způsobem, kdy organizační a sportovní kvalita je už jednoznačně na úrovni těch nejlepších turnajů v celé republice. Velký obdiv tímto pro hlavního organizátora Lukáše Rubína.

Kdo nebo co pro vás bylo největším soupeřem na turnaji?

Největším soupeřem pro nás jsme byli my sami a naše přílišná nevyrovnanost výkonů. V semifinálovém duelu jsme zejména doplatili na naší střeleckou impotenci.

Vnímáte Moravian Cup díky tomu, že jde o domácí turnaj, jinak?

Určitě ano. Je to turnaj, kterého se účastním už od jeho úplného začátku. V prvních ročnících jsem se účastnil jako hráč, poté jsem se účastnil akce v pozici rozhodčího a teď, v posledních dvou letech, v pozici trenéra. Turnaj tedy vnímám jako velkou událost, na kterou se člověk těší celý rok.

Během léta jste získali dvě medaile na prestižních turnajích. Jak velký úspěch to je?

Zejména zlatá medaile z Prague Games je obrovským úspěchem pro celý florbal v kraji a výsledkem kvalitní práce s mládeží v tomto ročníku. V FBS Olomouc víme, že když se sejdou ročníky 2008 a 2009 spolu, jedná se o velice kvalitní spojení. Součástí toho je i skvělá parta kluků i rodičů, která se za ta léta vytvořila a já jsem velice rád, že už pátou sezónu mohu být tohoto součástí. Doufám, že kluky budou úspěchy motivovat do další práce. Velké díky patří i Tomáši Skoupilovi, který je součástí mého realizačního týmu už druhý rok a za jeho působení nastal další velký posun v celkové kvalitě rozvoje těchto hráčů.

Posunuly se díky těmto úspěchům nějak cíle pro sezónu?

Určitě se posunuli nějaké výsledkové cíle na mimo ligových turnajích. Nicméně primární bude pořád individuální rozvoj hráčů a kvalitní příprava jednotlivců na kategorii starších žáků, kde už spousta hráčů dostane v letošní sezoně šanci se ukázat.