Podle nových nařízení smí na stadiony pouze sportovci, realizační týmy, personál zajišťující chod utkání a média. Ti všichni do maximálního počtu 130 lidí. Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula tak chce snížit riziko šíření covid-19. Problematické je podle něj hlavně shromažďování fanoušků po zápasech.

„Vstupné vybíráme jen na utkáních elitních soutěží. Vzhledem k tomu, že je příjem ze vstupného zanedbatelný, nebude to pro nás citelná ztráta,“ vyjádřil se k financím prezident klubu Martin Reimer. „Pro nás je nejdůležitější fakt, že můžeme normálně hrát a soutěže dále pokračují. Samozřejmě divácká kulisa bude hráčům a hráčkám chybět, ale s tím se určitě vyrovnají,“ doplnil Reimer.

Opatření se dotknou i turnajů mladších kategorií. „Na tyto turnaje vozí své děti rodiče. Ti chtějí svoje ratolesti vidět a povzbuzovat, a to nebude následující dva víkendy možné,“ podotkl Reimer s tím, že je pro klub opravdu nejdůležitější nadále soutěžit.

Olomoučtí hráči a hráčky se tak budou muset v nejbližších zápasech obejít bez podpory diváků. „Bude mi to chybět. Jsem ráda, když je v hale dobrá atmosféra a fanoušci nás tak ženou kupředu,“ říká Eva Řeháková. „Nedá se nic dělat. Pro mě je důležité, že můžeme dál hrát,“ potvrzuje slova prezidenta klubu olomoucká útočnice. 


Autor: Filip Vahala (fv)