Letošní ročník pro mužské áčko skončil třetím místem. Jak je známo, společně se Zlínem a s Třincem se pustilo do bojů o postup. V lize Olomouc za Slezany zaostala pouze o jediný bod, zatímco na Zlín ztrácela čtyři. Suverén letošní sezóny, tedy alespoň v divizní skupině E, si pak v play-up podal nejdříve Mohelnici, které nedal šanci a vyřadil ji výsledkem 3:0 na zápasy, následně se utkal s Kutnou Horou, které nadělil dokonce několik debaklů, a v celém play-up tak odehrál pouze šest zápasů. Třinec díky jednobodovému náskoku ve skupině dostal do série o postup Rtyni v Podkrkonoší, kterou jednoduše smetl. Následně si poradil i s katem FBS, s Blanskem, a tým, který byl značně vyčerpaný po těžké sérii, vyřadil po třech duelech. Ani jeden z těchto dvou týmů tak s Olomoucí v příštím ročníku soupeřit nebude.

Co se týče dalších týmů, které se s Olomoucí v následujícím ročníku nestřetnou, jsou to týmy Šternberka, Uničova a Krnova. Všechny tři totiž zakončily sezónu na sestupových pozicích. Krnov byl desátý se čtrnácti body, o jeden bod méně získal Uničov a pouhých jedenáct bodů dokázali vybojovat hráči Šternberka. Vzhledem k pravidlům soutěže, které stanovují, že poslední a předposlední tým každé divizní skupiny a zároveň čtyři nejhorší týmy na desátých příčkách rovnou sestupují, další ročník stráví Krnov, Uničov i Šternberk v Regionální lize. O jejich náhradě zatím není úplně rozhodnuto, Regionální liga se totiž ještě nedohrála. Postup má ale ji jistý Bílovec, který je první. O druhé místo se poperou Flashing Stars Havířov a béčko Warriors z Nového Jičína.

I přes nesplnění hlavního cíle, jímž byl postup mužského áčka do vyšší soutěže, lze hledat pozitiva. Olomouc se na rozdíl od předešlého roku do play-up dostala, a to poměrně s přehledem, náskok na čtvrtý Paskov totiž činil hned deset bodů. Play-up série s Blanskem navíc přinesla parádní florbal a extrémně vyrovnané souboje, ve kterých Hanáci rozhodně nezaostávali. Přestala také ztrácet zápasy s papírově mnohem slabšími soupeři a tým celkově fungoval mnohem lépe než v předchozí sezóně.

Olomoučtí nastřádali třetí největší počet výher, kterých bylo v základní části sedmnáct, tedy jen o jednu méně, než zvládl vybohovat Třinec se Zlínem. Hanáci nastříleli také druhý největší počet gólů a za vedoucími Lions zaostali jen o tři branky. Těch celkově nastřádali 182. Jejich úspěšnost střelby byla jasně nejlepší, dosahovala až 26 %. FBS měl druhou nejlepší přesilovou hru, která hned v 43,75 % případů skončila vstřelenou brankou. Zároveň Hanáci obdrželi třetí nejmenší počet gólů, tedy 108, díky čemuž měli také druhý nejlepší brankový rozdíl, který se zastavil na čísle 74.

Z individualit jasně vynikal Igor Macháček. Olomoucký forvard vyhrál kanadské bodování skupiny s čtyřiašedesáti body. Stejný hráč také vyhrál krále střelců, protože se trefil čtyřiačtyřicetkrát. Jeho náskok na druhého David Vodicu ze Zlína navíc činil hned osm gólů. Macháčkovi se dařilo také v přesilovkách, těch proměnil devět. V početní výhodě se dařilo i Janu Kopeckému, který se prosadil osmkrát. V asistencích skončil na druhé pozici Šimon Borik, který jich nastřádal pětadvacet. Mezi gólmany se na čtvrté pozici umístil Jan Štěpánek s úspěšností 82,26 %.