Juniorky soupeře dobře znají. V lize se s ním totiž setkaly dvakrát a dvakrát mu nadělily pořádný příděl. Nejprve zvítězily 12:0, v odvetném utkání doma dokonce 22:0. Tentokrát to bylo podobné. Zápas brankově odstartovala Kateřina Stoklasová po skvělé přihrávce před volnou svatyni. Na další gól se čekalo sedm minut. Přesto do konce periody soupeřkám hráčky FBS nadělily celkem pět fíků.

Druhá třetina odstartovala tam, kde ta první skončila. Anna Šefčíková dokázala parádně vykombinovat šanci, po které zakončovala za bezmocnou gólmanku. Klára Horčičková se zase obtočila kolem tyčky a skórovala dřív, než se soupeř stihl vzpamatovat. Po druhé třetině tak byl stav už 9:0 pro domácí hráčky.

To nejhorší mělo pro soupeře teprve přijít. Poslední dvacetiminutovka totiž nabídla dalších devět přesných tref do sítě soupeře. Veronika Mrázková zapsala v zápase parádních osm bodů (4+4). Duel dopadl výsledkem 18:0. Olomoucké juniorky se stejným soupeřem sehrají ještě minimálně jeden zápas, a to v neděli 6. března

Po juniorkách se na place dostaly ženy, které se postavily potřetí v řadě gigantovi z Vítkovic. V sérii prohrávaly 0:2, nyní poprvé hrály doma. Vítkovice otevřely zápas gólem ve druhé minutě a na začátku zápasu hýřily aktivitou. Druhou trefu přidaly v páté minutě. Olomouc ale rozhodně nebyla jen sparing partnerem. Hru často držela na útočné polovině, párkrát pálila těsně vedle a několikrát zahrozila i z brejků.

Druhá třetina začala opět tlakem hostujících florbalistek. Zlomový bod přišel kolem poloviny utkání, kdy protivnice dokázaly vstřelit tři branky během pěti minut a ze stavu 0:2 navýšit na 0:5. Ani to ale domácí nesrazilo tak, jak by asi soupeřky očekávaly. Nasazení hráček FBS bylo obdivuhodné.

Poslední část pak hned z úvodu nabídla několik vítkovických střel, které v brance neskončily. To se podařilo až Barboře Huskové, která tak zaznamenala poslední gól Ostravanek. Oba týmy si pak vyzkoušely i zkrácenou přesilovku. Olomoučankám se pak přece jen podařilo skórovat. V čase 56:30 se trefila Tamara Hašová a fanoušci málem zbořili halu.

Jsem rád, že se holky zase poučily. Každý zápas jsou lepší a lepší. První třetina od nás byla výborná. Měli jsme hodně šancí. Byli jsme nebezpeční. Bohužel s Vítkovicemi nás trápí prostě ta produktivita, v první třetině jsme si vytvořili čtyři tutové šance, gól jsme ale nedali a soupeři jsme po dvou střelách umožnili jít do vedení. Vítkovice samozřejmě předvedly kvalitní výkon, měly hodně šancí, a tak jsem rád, že jsme byli aktivní a doufám, že jsme tím výkonem přispěli k tomu krásnému dni, který tady byl. Byl to vydařený den ať už v rámci těch charitativních věcí, nebo našeho výkonu,“ hodnotil zápas i celý den trenér A týmu žen Radek Řehák.

V zápase se navíc podařilo na charitativní účely vybrat krásných 24 021 Kč na podporu válkou sužované Ukrajiny a dětského domova Šance v Olomouci.