Sezónu 2020/2021 do značné míry narušila pandemie Covid-19. Jakým způsobem kluci trénovali v tomto těžkém období?

Trénovali jsme on-line 2x týdně. Jakmile to šlo, vrátili jsme se alespoň k venkovnímu tréninku. To bylo myslím v polovině dubna.


Jak probíhal návrat do tréninkového procesu? Byla vidět na klucích ta dlouhá pauza?


Vidět to samozřejmě bylo. Zvlášť na kondici a technice s míčkem. Pozitivní bylo velké nadšení se vrátit ke kamarádům a florbalu.


Na turnaj Hummel Open Game v Brně se chystají hned dva týmy elévů. Jak budou tyto výběry vypadat a co bylo důvodem k vytvoření hned dvou družstev na takto velký turnaj?

Týmy budeme tvořit především podle ročníků. Kluků narozených v roce 2010 není zas tolik, takže je budeme pravděpodobně doplňovat vybranými hráči 2011. Dva týmy jsme se rozhodli vytvořit, protože herní vytížení bylo letos prakticky nulové, a tak chceme zapojit co nejvíce kluků.

Obrázek 1: Trenéři elévů Igor Macháček (vlevo) a Dominik Palásek (vpravo).
Obrázek 1: Trenéři elévů Igor Macháček (vlevo) a Dominik Palásek (vpravo).Zapojení širokého spektra hráčů je určitě hlavním cílem turnaje (zvlášť u těchto kategorií). Máte ovšem s týmy nějaké další dílčí cíle na turnaji?

S mladším týmem to bude hlavně o získání zkušeností. U starších kluků jsou ambice vyšší, chtěli bychom hrát se soupeři vyrovnané zápasy a ideálně postoupit co nejdál. Navíc tito kluci příští rok budou hrát za mladší žáky a tam se hraje 5+1. Takže je důležité, aby se kluci naučili hrát i na velkém hřišti.Po sezóně jsi se rozhodl skončit jako trenér u kategorie elévů. Kluky ročníku 2010 si vedl dvě sezóny. Jaké v tobě zanechali vzpomínky?

Jsem rád, že jsem s nimi absolvoval celý cyklus. Vzpomínat na ně budu jen v dobrém. Nejvíc jsme si užili vícedenní akce jako soustředění a Prague florbal cup. Jen mě mrzí, že jsme byli ochuzeni o spoustu zápasů a tréninků kvůli covidu.

Obrázek 2: Elévové v sezóně 2019/2020.
Obrázek 2: Elévové v sezóně 2019/2020.Je něco, co bys klukům rád vzkázal do budoucna?


Přeju jim, ať spolu dál drží jako parta a ať je florbal baví a vydrží u něj, jak dlouho to jenom půjde (úsměv).