Sezónu 2020/2021 do značné míry narušila pandemie Covid-19. Jakým způsobem si trénoval v tomto těžkém období?

Díky mým trenérům jsem mohl trénovat v podobě různých online tréninků, které probíhaly přes mobilní aplikaci. Na programu byla kondice i technika hole. Účastnil jsem se také klubových a týmových soutěží. Často jsem chodil sportovat ven. Když už byla možnost, tak jsme se s klukama z oddílu domluvili a zahráli si florbal nebo fotbal na venkovním hřišti.

Jak probíhal návrat do tradičního tréninkového procesu? Cítil si sám na sobě nebo na ostatních tuhle dlouhou pauzu?

Návrat byl pro mě určitě příjemný, protože mi chybělo zatrénovat si s ostatními na nějakém větším prostranství. Na ostatních jsem dlouhou pauzu nepocítil, ovšem já měl ze začátku menší problém s tempem, ale řekl bych že do pár tréninků to bylo v pořádku.

Přípravu na předchozí sezónu jste zahájili velkým úspěchem, konkrétně vítězstvím na Prague Games. Poté jste na Moravian cupu uhráli třetí místo. Jak vzpomínáš na tyto dva turnaje?

Na oba dva turnaje vzpomínám moc rád. Na vítězství v Praze se nedá zapomenout. Vítězství pro mě bylo velkým překvapením. S klukama jsme byli skvělá parta, táhli jsme za jeden provaz a moc si to užili. Byl to obrovský zážitek. Na Moravian cupu jsme se do finále sice nedostali, ale i tak to byl skvělý turnaj.

Obrázek 1: Marek Tomášek přebírá trofej pro vítěze Prague Games 2020.
Obrázek 1: Marek Tomášek přebírá trofej pro vítěze Prague Games 2020.

A kdybys měl zhodnotit na těchto turnajích tvoje individuální výkony?

Do všech zápasů se snažím dát maximum, ale přesto se najde spousta věcí které, bych mohl zlepšit jako například střelba. Lépe jsem na tom určitě s přihrávkami. Na Prague Games jsem na tom nebyl špatně s výhrami na buly, ale na Moravian cupu to bylo horší. Také bych mohI zlepšit osobní souboje, ale i tak jsem se svými výkony spokojen.

Po povedených výkonech z loňska se od vás letos budou očekávat podobné výkony. S jakými ambicemi odjíždíte právě na brněnský turnaj?

Přiznám se, že já osobně žádné ambice nemám. S klukama se ale budeme snažit, aby výsledek byl co nejlepší, a třeba se i zadaří.

V útoku poměrně pravidelně nastupuješ s Kubou Balnerem a Vojtou Mádrem. Jak bys popsal vaši spolupráci nebo i vztah i mimo hřiště?

Řekl bych, že máme víceméně rozdělené role. Vojta Mádr má skvělou střelbu, Kuba Balner má výborné a přesné nahrávky. Já jsem také spíše nahrávač, ale samozřejmě si také s Kubou vystřelíme. Někdy se také sejdeme venku a jen tak si zahrajeme florbal nebo fotbal. Všichni tři jsme výborní kamarádi, a myslím si, že je to jeden z důvodů, proč nám to funguje.

Obrázek 2: Útočná trojice Balner - Mádr - Tomášek.
Obrázek 2: Útočná trojice Balner - Mádr - Tomášek.

Od příští sezóny už budeš spadat do kategorie starších žáků. Jak bys zhodnotil dosavadní začátek letní přípravy a jaké máš ambice do sezóny (individuální i týmové)?

Začátek letní přípravy za mě proběhl dobře, tréninky mají dobré tempo, které nám snad vydrží. Já bych se v sezóně chtěl posunout zase na jiný level, a skvělé by bylo, kdyby se nám povedlo dostat se na MČR. Proto ale budeme muset hodně trénovat, ale já věřím, že se nám to povede.