Jak jste se dostala k florbalu? Kdy jste s ním začala?
To už je strašně dávno. Někdy v minulém století. Po občasném hraní v tělocviku na střední škole, kde se hrálo stylem kam míček, tam dav, jsme si chodili v pátek večer pinknout s partou z turistického oddílu do malé tělocvičny na ZŠ Heyrovského.

Co vás zavedlo do olomouckého klubu?
Společně s Jíťou Zacpalovou jsme se tam potkaly s Dášou Sigmundovou, která posléze přišla s informací, že olomoucký klub zakládá ženský tým a že bychom mohly začít hrát tam.

Jak vzpomínáte na své začátky v FBS?
Vybaví se mi to, že hned po mém prvním tréninku jsme o víkendu jeli na dva přáteláky do Holešova. Taky, že to byla docela hrůza, ale hrály jsme s velkým nadšením. A samozřejmě nesmím zapomenout zmínit, že nám tam jeden ze zápasů odchytala velmi nadějná Lenka Kubíčková.

Během 248 startů jste zaznamenala 48 branek a 67 asistencí. To jsou parádní čísla, že?
Čísla jsou to krásná. Samozřejmě každý bod těší, i když mám pocit, že jsem byla mistr spíš druhých, třetích asistencí. Ale je super být na počátku pěkné akce, která skončí brankou.

V kariéře jste si připsala i celkem deset startů v brance, a to jak za ženský B tým, tak dokonce i za „áčko“ v poháru. Jak jste se k tomu dostala?
V obou případech to bylo jistě z důvodu, že ani jedna z možných gólmanek nemohla jet. Mě navíc tohle řemeslo vždycky zajímalo, takže zkusit si to mě lákalo a když nebylo zbytí, proč to nezkusit?!

Od sezóny 2010/11 jste začala v FBS také trénovat. Nejdříve dorostenky, následně několik let juniorky a potom také ženské „áčko a béčko“. Měla jste předtím zkušenosti s trénováním, nebo jste do toho šla s čistým štítem? Jak to bylo náročné?
S trénováním jsem vlastně začala daleko dřív. Už v roce 2005 jsme s Verčou Vobořilovou začaly vést kroužek florbalu při DDM a z kroužku se časem staly juniorky FBS, kde jsem až do odchodu do Vítkovic v roce 2009 byla jejím asistentem.

Následně jste sezónu jako trenérka vynechala a od 2017/18 jste se vrátila, ovšem k elévkám. Proč tato změna?
Trenérskou pauzu jsem po náročné sezoně potřebovala, trénování více kategorií a hlavně rozhodování, kdo bude kde hrát za jakou kategorii, když Áčko mělo opravdu málo hráček a juniorky ještě méně, bylo hodně těžké. U elévek jsem se ocitla jako kamarádská výpomoc Jítě Oháňkové a Terce Reimerová, které v té době vedly dva týmy.

Obrázek 1: Alice Pavlíková v olomouckém dresu.
Obrázek 1: Alice Pavlíková v olomouckém dresu..

V rámci zítřejšího speciálního utkání bude klubová legenda oceněna za své zásluhy pro klub FBS Olomouc a zároveň její číslo 4 bude navždy vyřazeno z elitního ženského týmu. Utkání proti MITEL Florbalová akademie MB začíná zítra od 14:00 na hale SH Čajkaréna.