Utkání začalo vyrovnaným florbalem. V úvodních minutách jsme neviděli moc šancí. Olomouc měla možnost vstoupit do vedení v přesilovce, tu ale zahodila. Bezbrankový stav vydržel až do patnácté minuty. Pak se Chodov rozjel. Během pěti minut dokázal vsítit dokonce čtyřikrát a dát zápasu úplně jiný průběh. Hanačky v celé třetině vypálily jen třikrát.

Fat Pipe Florbal se ihned ve druhé části ujal míčku a opět rozjel svou hru. Nejprve dvě střely zlikvidovala domácí gólmanka, pak už ale kapitulovala a do poloviny utkání byl stav už 0:7. Třetí perioda Olomoučanky opět prověřila. Nejprve faulovala Sára Jakubkovičová, což FBS ustál, to stejné se pak dalo říct i o početní nevýhodě za faul Elišky Pešavové, která ovšem trvala pět minut. Olomouc v ní kapitulovala jen jednou.

Až v čase 54:49 se konečně podařilo skórovat i Hanačkám. Míček se odrazil do brankoviště, odkud ho do branky doklepla Michaela Kacelová. Upravila tak na 1:8. Stejným výsledkem už utkání skončilo. Chodov opět prodloužil sérii výher nad Olomoucí, která už trvá devatenáct zápasů (v základním čase), respektive 32 utkání (i po základní hrací době).

„Soupeř přijel v okleštěné sestavě, ale i tak byla kvalita pořád vidět. Prvních patnáct minut jsme se jeho převahu snažili nějakým způsobem eliminovat, pak nás ale zlomilo posledních pět minut úvodní třetiny, kdy jsme dostali čtyři branky. Od toho se pak vše odvíjelo. Nedařilo se nám, stejně jako v posledních zápasech, být v koncovce produktivní. A když už jsme se do něčeho dostali, předvedla brankářka výborné zákroky,“ hodnotil utkání trenér Radek Řehák.