Úvodní buly vyšlo domácím hráčkám, do útoku se ale jako první dostali hosté. Branku Frankové pak ohrozila Růžičková, míček ale mezi tři tyče nedostala. Na druhé straně pak zahrozily Martina Pejzlová s Reimerovou, druhá jmenovaná ale mířila těsně nad branku.

Velkou šanci otevřít skóre pak měla Řeháková, její samostatný únik ale překazila hostující brankářka. O pár minut později se Řeháková tlačila do útoku znovu, přes hostující hráčky ale neprošla.

V osmé minutě poslala domácí do vedení Eva Barvíková, která mířila přímo do šibenice. Velzelová se pak musela pořádně ohánět, Olomoucké totiž své soupeřky výrazně přehrávaly. Prostřelit hostující brankářku se nadvakrát snažila mladší ze sester Pejzlových, Pavla, míček ale do branky nedostala.

O pět minut později zahrozila Žůrková, svou jedovkou ale Frankovou nepřekvapila. Jen o půl minuty později se ale z další branky radovaly domácí. Do dvoubrankového náskoku je poslala mladičká Eliška Pešavová. Jen chvíli před koncem první dvacetiminutovky si domácí zahrály početní výhodu, proměnit ji v další branku ale nedokázaly.

Ani druhá přesilovka, hned v úvodu druhé třetiny, nebyla pro Olomoucké tím pravým ořechovým. Ve 27. minutě zazářila Franková, která zlikvidovala gólovou šanci Jičína. Jen o pár vteřin později rozvlnila síť za hostující brankářkou Martina Pejzlová. Téměř v polovině utkání se už podruhé prosadila letošní posila Eliška Pešavová.

Čtvrtá inkasovaná branka hostující hráčky nakopla a Franková tak dalších pár minut měla plné ruce práce. Ve 32. minutě se nakonec Jičín dočkal snížení náskoku domácích, když přesně za Frankovou mířila aktivní Nikola Kuchařová.

Neuplynulo ale ani půl minuty a Eliška Pešavová zkompletovala hattrick, když po přihrávce Řehákové poslala míček za záda hostující brankářky. O chvíli se skóre po střele Denisy Ondákové měnilo znovu.

Hostující ale zabraly a ještě do konce prostřední části se hned dvakrát prosadila dvojice Eva Preisslerová a Gabriela Žůrková, z nichž první jmenovaná střílela a druhá nahrávala. Po gólové přestřelce ve druhé části ale do kabin odcházely spokojenější domácí, které udržely tříbrankový náskok.

Hned na začátku třetí části našla skulinku mezi Velzelovou a třemi tyčemi Denisa Ondáková, která se tak radovala ze svého druhého gólu a zároveň donutila jičínskou brankářku střídat. O pět minut později měly pořádné štěstí domácí, za zády Frankové totiž cinkala tyč.

Druhou branku v utkání si připsala i Martina Pejzlová, která z první mířila do odkryté svatyně Vokaté. Poslední minuty zápasu však patřily hostujícím hráčkám. Na 8:4 snižovala Kristýna Bachmaierová, hned dvakrát se pak znovu prosadila dvojice Gabriela Žůrková a Eva Preisslerová. Tentokrát si ale hráčky Jičína vyměnily role a přesně střílela Žůrková.