Prestižní akci mládežnického florbalu tentokrát organizátoři zasadili do Jičína. Mezi 15. a 19. červencem zde své dovednosti a pohybovou gramotnost zdokonalovaly ty nejtalentovanější dorostenky a starší žákyně z České republiky.

V první kategorii olomoucký klub reprezentovala kromě Řehákové také Karolína Sigmundová a Eliška Pešavová, která se sice oficiálně řadí do kádru FBC Jablonné nad Orlicí, ale její přestup je na spadnutí. Mezi staršími žákyněmi pak své umění pilovaly dvě florbalistky FBS, a to Klára Hodulíková a Tereza Hlaviznová.

Eva Řeháková nevstupovala do kempu v roli nováčka. „Letos jsem se zúčastnila už potřetí. Poté, co jsem absolvovala soustředění s juniorskou reprezentací, byla tohle další akce, se kterou jsem po svém zranění nepočítala.”

V lednu loňského kalendářního roku si sedmnáctiletá florbalistka přivodila zranění kolene v dresu FBC Ostrava, kde působila na střídavých startech z Olomouce. Kvůli operaci a následné rehabilitaci se musela děravého míčku vzdát na deset měsíců.

„Párkrát mě napadlo, že bych se už k florbalu nemusela vrátit. Byl to ale spíše jen takový pocit beznaděje, když mě koleno bolelo a musela jsem znovu začínat s něčím, co mi hned nešlo,” vzpomíná útočnice na těžké období. „Když jsem se dozvěděla, co s mým kolenem vlastně je, trvalo to pár dní, než jsem si vše srovnala v hlavě a začala bojovat. Na jednu stranu jsem pořád přemýšlela, co jsem udělala špatně a proč se to stalo. Pak jsem zase byla pozitivní a přesvědčená, že to zvládnu. Nálady se střídaly.”

Kdo na ni naváže?

Nyní už Řeháková znovu může rozdávat úsměvy. Ve své tréninkové skupině na Kempu talentované mládeže našla kolegyně, se kterými si měla co říct. Prožila tak skvělých pět dní. Jejím výkonům navíc přihlíželi i trenéři z finského klubu Era Viikingit. Budoucím hvězdám českého florbalu věnovali maximální péči.

„Jsem ráda, že jsem si zatrénovala s nejlepšími holkami z republiky. Kemp se rok od roku zdokonaluje a letošní ročník mi přišel nejúžasnější,” přiznává olomoucká dorostenka.

Od příští sezony se už Řeháková věkem přesouvá do juniorské kategorie, do kempu se tak nebude moci zapojit. Místo toho vyhlíží své nástupkyně v olomouckých barvách. Kdo se v příštím roce dočká pozvánky na podnik, který už 16 let tradičně navazuje na významný mládežnický turnaj Prague Games, zatím není jasné.

„Pro klub je každopádně dobře, že se takové akce mohlo zúčastnit více našich hráček,” dodává nadšeně rodačka z Třince. 

Autor: Patrik Czepiec