Tým na turnaj dovedl trenér Daniel Tichý, který právě minulý týden stál za skvělým výsledkem starších žáků na MČR. Do Prahy vyjel s přípravkou jakožto s jedinou kategorií z klubu. „Všechny ostatní turnaje byly na hřiště 5+1, což nám pro tuto kategorii přišlo zbytečné, takže jsme se rozhodli jet tam, protože se tam hrálo systémem 3+1,“ zdůvodnil volbu tohoto turnaje.

Ve skupině se Olomoučtí setkali s dalšími čtyřmi týmy. Kromě Black Angels, Gepardů Brno a Prague Tigers se zúčastnil také slovenský tým Surikaty Košice. Proti Prague Tigers sehráli úvodní duel, který nakonec dopadl vítězstvím 4:1. „Na klucích byla vidět mírná nervozita z velkého turnaje, individuální výkony byly trochu zabržděné, výsledkově jsme to ale zvládli,“ sdělil trenér.

Následoval souboj s Gepardy Brno. Olomouc se dostala do většího množství vyložených šancí, ovšem nezvládla je využít. Soupeř byl efektivnější a dokázal zvítězit 4:2. Byla to ovšem první a zároveň poslední porážka ve skupině. Následovaly totiž vysoké výhry s Black Angels, kterým Hanáci nadělili 11:0, a s Košicemi, kde dosáhli ještě vyššího vítězství 13:0.

Díky třem výhrám se kluci kvalifikovali do finálové skupiny čtyř nejlepších týmů. A dostali se tak do bojů o medaile. Hned na úvod přišla odveta proti Gepardům. „V tomto utkání jsme zvládli proměnit daleko více šancí než v tom skupinovém, díky čemuž jsme pak dokázali zvítězit,“ zhodnotil faktory úspěchu Daniel. Duel dopadl výhrou 7:3.

Poté následovalo utkání s plzeňskými Gorilami. „Mimo jiné to byl i velký souboj fanoušků, kterých oba týmy měly na turnaji hodně. Hrálo se v opravdu dobré sportovní atmosféře,“ pochvaloval si Tichý. Vyrovnaný zápas nakonec Olomouc se štěstím dotáhla do vítězného konce a vyhrála 4:2.

Poslední měření sil přineslo nejtěžšího protivníka. A vzhledem k vývoji finálové skupiny to byl už definitivní souboj o první místo. „Soupeř byl od začátku efektivnější a dokázal proměnit každou vyloženou šanci, kterou si vytvořil. My jsme se bohužel hlavně z úvodu nedokázali dostávat do brankových pozic. Ve druhé polovině už to bylo o něco lepší, dokázali jsme vždy stáhnout výsledek. Nakonec pak rozhodly naše dvě neproměněná trestná střílení,“ okomentoval trenér poslední zápas, který skončil prohrou 5:7.

„Chtěl bych za celý turnaj poděkovat celému týmu a zejména rodičům, kteří během turnaje vytvořili fantastickou atmosféru,“ sdělil také Tichý. Turnaj tak pro FBS dopadl i přes prohrané „finále“ velkým úspěchem a konečným druhým místem.