Muži vstupovali do utkání naladění ještě předchozí kanonádou s Uničovem. Skóre totiž otevřel Igor Macháček už v úvodní pětiminutovce. Následný smutek z inkasovaného gólu při vlastní přesilovce rychle zase vystřídala radost z druhé branky Macháčka. Pak se skóre delší dobu neměnilo. Domácí tým však nakonec přece jen dokázal ještě dvakrát skórovat a do první pauzy šel za svého vedení.

V úvodu druhé třetiny padly dvě branky z přesilovek. Nejprve se trefil soupeř Filip Fňukal, následně už po třetí v utkání Igor Macháček. Soupeř ale odskakoval, dvěma brankami okolo poloviny zápasu se dostal do vedení 6:3. Konec třetiny byl však povedený zase ze strany FBS Olomouc, protože se prosadili i Tomáš Skoupil a Bohdan Kopelec. Před poslední periodou tak byl rozdíl ve skóre opět jen jednobrankový.

Začátek poslední části pak poznamenala rychlý branka soupeře. A mělo být hůře, protože Hanáci museli do dvojnásobného oslabení. Lukáš Vachutka v něm alespoň dokázal skórovat, což ale po něm zvládl také soupeř. A jen o něm už byl zbytek zápasu. Dominik Menzel nasázel tři branky, přidali se ještě Novák a Miškov.

Krnov tak nakonec utkání ovládl docela velkým rozdílem – 12:6. „Těžko se to hodnotí. Klasický odporný zápas v Krnově, kde nebojujete jen s hrou soupeře ale i s povrchem. Přesto jsme ale dokázali dvě třetiny držet krok. Nepochopitelný kolaps přišel po gólu v oslabení pět na tři, soupeř dával jen góly z našich chyb. Teď víme, na čem zapracovat a příště budeme lepší,“ komentoval prohrané utkání trenér Tomáš Hruška. Příští zápas Olomoucké čeká 3. října v Čajkaréně, kde se postaví Florbalu Vsetín.