Začátek utkání probíhal ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Olomouc si vytvářela o trochu víc šancí. První gól padl už v sedmé minutě. Vstřelil ho Lukáš Vachutka. Jenže radost Hanáků netrvala vůbec dlouho. O deset sekund později už srovnal Daniel Vaverka. A tak se zdálo, že utkání bude mít vyrovnaný průběh.

Zdání ale klamalo. Do první přestávky totiž Hanáci přestáli tlak soupeře a dokázali ještě dvakrát vsítit. A to zásluhou Jana Kratochvila a znovu Lukáše Vachutky, který byl v utkání hodně při chuti. Druhá část začala oslabením domácích, kteří ho ale ustáli, a naopak soupeřův faul okamžitě potrestal Igor Macháček. Během pětadvacáté až třicáté minuty dal o sobě výrazně vědět Daniel Tichý, jenž zapsal hned dvě branky. Druhou třetinu pak ukončil gólem v poslední minutě ještě Bohdan Kopelec.

Závěrečná perioda se nesla v duchu přesilových her. Ani jeden z týmů první možnost na gól v početní výhodě nevyužil, ba naopak, druhou branku v zápase přidal Ondřej Borik již za „plného stavu.“ Následně šli domácí dokonce do tří, ale dvojité oslabení ubránili perfektně. V sedmapadesáté minutě zkompletoval hattrick Lukáš Vachutka, který navýšil na 9:1. „Kluci, pojďme jim dát těch deset“, burcoval svůj tým kapitán Kopelec. To se už ale nestalo. Poslední gól totiž zaznamenali hosté, když Adam Caletka kosmeticky upravil na 9:2.

Olomouc tak soupeře jednoznačně převálcovala, což se promítlo i ve statistikách. Uničov přestříleli v poměru 41 – 25. Trenér Tomáš Hruška pak výkon svých svěřenců okomentoval takto: „Dnes to bylo zvládnuté derby. Naši hráči předvedli zodpovědný výkon a zaslouženě vyhráli. Teď nás čeká týden plný náročných tréninků a v sobotu výjezd do Krnova, kde to bude těžší. Děkujeme soupeři za férový zápas a přejeme šťastnou cestu domů.“