Úvodní zápas se odehrál v olomoucké Čajkaréně. A byla to podívaná! Duel nabídl celkem dvaadvacet branek. Olomoučanky se dostaly v první třetině do dvougólového vedení zásluhou Šárky Zhébalové a Gabriely Vaculové. Brno sice snížilo, ale do sirény se domácí florbalistky prosadily ještě třikrát. Po první pauze tak na tabuli svítilo skóre 5:1 pro Olomouc.

Do druhé dvacetiminutovky Buldočky vstoupily gólem v oslabení. Domácí hráčky to ale nijak nerozhodilo a skvělým výkonem pokračovaly v utkání. I v prostřední periodě nasázely velký počet branek. Soupeřky se prosadily tentokrát dvakrát, ale na drama to nevypadalo.

V poslední části se strhla velká přestřelka. Hráčky FBS nasázely protivnicím hned šest gólů. Ty ale reagovaly čtyřikrát. Konečný výsledek tak vyzněl 15:7 pro domácí a první bod série zůstal doma. „Byl to strašně těžký zápas. Takovýto vývoj jsme nečekali. Zápasy s Buldočkami bývají vyrovnané, těžké a rozhodují v nich maličkosti. Důkladně jsme se připravovali a nic jsme nepodcenili. A pak doma dostaneme po vlastních chybách sedm gólů,“ komentoval první utkání v sérii trenér Ondřej Čoček.

Série se pak přesunula do Brna. Brněnské juniorky na domácí půdě kousaly, což šlo znát už v základní části. Úvodní branka padla už po sedmi sekundách do olomoucké sítě. Do prvních pěti minut už to bylo 2:0 pro domácí. A tímto výsledkem celá třetina dopadla.

Pak už to byl čistý boj. Ve druhé třetině padl stejný počet gólů na obou stranách. Nejprve skóroval soupeř, pak se Olomouc dotáhla na 3:3. Jenže další tři přesné trefy přidaly Buldočky. Poslední třetina byla v režii hostů. Olomoučanky se dotáhly na jeden gól, ale nedařilo se jim srovnat. Až v čase 59:35, při hře bez gólmana, se to konečně povedlo Evě Řehákové. A tak se prodlužovalo. Prodloužení trvalo už jen minutu a sedmadvacet sekund. Branku zaznamenala opět Řeháková, urvala druhý bod v sérii a ukončila tak Brněnským florbalistkám sezónu.

„Byl to nejtěžší zápas v sezóně. Fyzicky i psychicky. Vlastními chybami jsme pustili soupeře do vedení a ten nás trápil a trápil. Ale to je play-off. Ocenit musím kvalitu soupeřek. Jejich síla na míčku, rychlost, a hlavně bojovnost a vůle. Smekám. Nás teď čeká příprava na semifinále,“ zhodnotil druhý zápas Čoček.