První polovina zápasu byla přesto bezbranková. Týmy se chvíli oťukávaly a úvodních deset minut bylo trochu opatrnějších. Olomoučanky se začaly dostávat do tlaku, ale všechny střely kryla parádně chytající domácí brankářka. První část tedy skončila bez branek.

Druhá perioda pak přinesla ze začátku po sobě dva fauly domácích florbalistek. Hostující hráčky ale přesilové hry nevyžily. Až v čase 29:45 se pak konečně prosadila ráznou střelou Karolína Šablaturová a nasměrovala Olomouc za vítězstvím. I soupeř si připsal několik nebezpečných možností, které však neproměnil.

Poslední část hry pak byla divácky nejatraktivnější. Tamara Hašová během čtyř minut skórovala dvakrát a vytvořila svému týmu pohodlný tříbrankový polštář. Následně už na 4:0 navýšila Eva Řeháková. Domácí hráčky zabraly a nejprve z přesilovky, následně ze hry snížily na 2:4. Víc gólů jim už ale parádním výkonem v brance nepovolila Martina Schoupalová. Naopak hosté se prosadili ještě popáté, kdy na konečných 2:5 upravila Šárka Zhébalová.

Po třítýdenní pauze tak Hanačky vstoupily do zápasového rytmu pravou nohou. Potěšený byl i trenér Radek Řehák. „Po repre pauze jsem spokojený, odehráli jsme zápas tak, jak jsme si řekli. Kvalitně, na míčku. První dvě třetiny to byl v podstatě souboj našich hráček s jejich gólmankou. Určitě jeden z nejpovedenějších zápasů v sezóně,“ zhodnotil utkání.

Nadšená byla i Tamara Hašová, která byla zvolena florbalistkou utkání za hosty. „Na míčku jsme byli silní, rozjezd byl pomalejší, ale když jsme pustili soupeře do šancí, podržela nás skvělá Marťa Schoupalová. Byla otázka času, než začneme naše šance proměňovat, to pak přišlo ve třetí třetině. Konec jsme si pohlídaly,“ okomentovala utkání střelkyně dvou branek.

V tabulce je nyní ženské „áčko“ na šesté pozici s dvaadvaceti body. V prosinci ho čeká ještě jeden duel, 19. 12. se střetne doma v Čajkaréně s Florbalovou akademií MB.