Utkání se přitom vyvíjelo pro domácí docela dobře. Úvodní branku sice vstřelila Mariana Býčková, ovšem následně si Tatran, respektive Lucie Romančáková, vstřelila vlastní branku, a tak se zase stav srovnal. Olomouc se vypořádala s několika dalšími pokusy soupeřek, některé střely vychytala Martina Schoupalová, jiné zase skončily v bloku. První perioda tak skončila nerozhodně.

A v té druhé si právě Olomoučanky vytvořily solidní náskok. Pět minut po vstupu do třetiny překlopila skóre na svou stranu po kombinaci a následné střele Pavla Pejzlová. Domácí tým přestál oslabení a následně navýšil vedení, když si do hry naběhla Kateřina Peterková, která okamžitě vpálila baseballovou ránou míček do branky. Tatran si vzal timeout, po kterém ale domácí hráčky opět skórovaly, znovu zásluhou Peterkové.

Jenže pak se utkání zlomilo. Po delší době se podařilo vsítit i Střešovicím, a to jen dvanáct sekund po předchozím gólu Olomouce. Skórovala Radka Korbelářová, a jen o šest sekund později už to bylo zásluhou Lucie Želízkové jen o jednu branku. Náskok soupeřek pak do konce třetiny dokázala smazat Románčáková trefou v přesilovce.

V poslední dvacetiminutovce Tatran skóroval už po čtyřiadvaceti sekundách. Hosté pak zaznamenali ještě dvě branky, přičemž domácí už nedokázali vsítit ani jednou a za celou poslední periodu vyslali na branku soupeřek jen tři střely. Střešovice tak zvítězily 7:4 a všechny tři body si odvezly domů.

„S polovinou zápasu jsme byli spokojení. Dneska se konečně protrhlo to, co jsem minule říkal, že se nám nedaří. Dávat góly s těmihle silnými mančafty. Škoda je, že jsme po tom stavu 4:1 nešli do ještě většího rozdílu. Projevila se kvalita hlavně první lajny soupeře, kde jsou holky ze seniorských nebo juniorských reprezentací,“ sdělil trenér týmu Radek Řehák.

„Áčko“ příští zápas sehraje v sobotu 15. ledna. Vyjíždí do Nového Jičína, kde sehraje zápas s tamním Automatikem FBK.