I přes krutou prohru se ve výkonu Olomouce objevily momenty, na kterých by trenéři mohli stavět po nucené pauze. V úvodních minutách zápasu se loňský král extraligové tabulky tlačil na střed hrací plochy, kde ale olomoucké hráčky perfektně zahušťovaly prostor a nedovolovaly průnikové přihrávky.

V čase 5:47 navíc Peterková po zdařilé individuální akci našla rázným zakončením z bekhendu prostor nad nohou gólmanky Karasové a FBS se radovalo hned z úvodní střely v utkání. Zaskočené Vítkovice však nedlouho na to uklidnila Michaela Šponiarová a Vendula Maroszová, které slepenými góly v rozmezí 21 vteřin otočily skóre zápasu ještě v první třetině.

Strategie domácího mančaftu se od té chvíle začala rozpadat jako domeček z karet. Toto tvrzení jasně demonstrovala mladičká Karolína Sigmundová, když nezvládla kličku u mantinelu a darovala Ostravankám čtvrtý gól. A tak na dlouhou dobu zůstával kotrmelec Barvíkové po srážce s Peterkovou jediným úsměvným momentem na olomoucké straně.

Ke gólovým oslavám zástupkyně FBS v polovině druhé periody znovu přiměla Kateřina Peterková, která si povodila obránkyni Novotnou i brankářku Karasovou a v pohodě uklízela do prázdné klece. Jenže snížení na rozdíl čtyř branek vydrželo zhruba půl druhé minuty. Smolný zápas totiž nadále prožívala Sigmundová, která nedopatřením srazila přihrávku Maroszové do vlastní sítě.

Vítkovice po desátém zásahu na počátku poslední dvacetiminutovky vyhnaly na střídačku Frankovou, poprvé v nové sezoně se tak do olomouckého brankoviště podívala Lenka Dvořáková. Třiadvacetiletá gólmanka si mohla ještě v klidu vychutnat oblouček spoluhráčky Divišové, který se štěstím zapadl do sítě, pak ale i na ni čekala perná šichta. Po luxusním dvojzákroku proti Maroszové překonala Dvořákovou až kapitánka Ferenčíková, načež ostravský tým přidal ještě čtyři úspěšné pokusy.

Nejvýživnější zápas pozastavené základní části nabídl celkem 19 branek. Olomoucké ženy ani přes tříbodový příspěvek Peterkové nezabránily výprasku 4:15, v tabulce jim momentálně patří 9. místo.

FBS Olomouc – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:15 (1:4, 1:52:6)
Branky a nahrávky: 6. Peterková (Divišová), 31. Peterková (Franková), 41. Divišová (Reimerová), 56. Barvíková (Peterková) - 9. Šponiarová (Husková), 10. Maroszová (Buczek), 15. Buczek (Maroszová), 18. Seevaldová (Novotná), 21. a 26. Šponiarová (Krzywak), 32. Maroszová (Ferenčíková), 33. a 36. Cholinská (Seevaldová), 41. Husková (Buczek), 54. Ferenčíková (Šponiarová), 55. Cholinská (Seevaldová), 56. Šponiarová (Enenkelová), 58. Buczek (Krzywak), 60. Enenkelová (Hägg); Střely: 18:37; Vyloučení: 1:2; Využití: 0:1; Rozhodčí: Vráblík, Prosický; Diváci: Bez diváků