Bulldogs Brno vs. FBS Olomouc 3:6

V sobotu čekal olomoucké ženy tým z Brna. S tímto týmem se Hanačky utkaly již v rámci 11. kola soutěže, kdy brněnský tým porazily 8:4. I nyní Olomouc uhrála podobný výsledek. Pro tentokrát ji však Brno potrápilo o něco více.

Od samotného začátku domácí hráčky dávaly soupeřkám jasně najevo kdo je tady doma. Buldočkám stačila již první minuta ke vstřelení úvodního gólu utkání. Prvotní branka brněnské hráčky ještě více nabudila a vytvořila naději prvního vítězství v této sezóně. Celkově v první části utkání Buldočky působily jako lepší tým. Hanačky se však nedaly a v deváté minutě vyrovnaly skóre povedenou souhrou Pešavové s Ondákovou. V první třetině si oba celky zahrály přesilovou hru. Ani u jednoho z družstev však tato možnost nevedla ke vstřelení gólu, ale Hanačkám se podařilo skórovat vytříbenou akcí vteřinu po konci přesilové hry, když Hašová našla křížnou přihrávkou Suchánkovou, která chladnokrevně zakončila. Ke konci této části brněnské hráčky stihly ještě skóre dorovnat. Doklepnutí do brány už Franková nemohla nijak odvrátit.

Během druhé části pomyslná převaha domácího týmu pomalu vyprchala. I přesto se ještě na chvíli Buldočky dostaly do vedení proměněným nájezdem Žákové. Pár vteřin poté i díky trošce štěstí a dorážce Peterkové bylo opět vyrovnáno. Za další minutu z olomouckých čepelí padl další gól. Kacelová byla ve správnou chvíli na správném místě a vyražený míček domácí brankářkou ihned pohotově vrátila zpět, tentokrát až do brány. Následně se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhou a pokaždé to trochu zavánělo gólem. V této části přibyl už jenom jeden gól, který padl z čepele Peterkové po využití nepřesnosti v rozehrávce domácích.

I ve třetí třetině na obou stranách stále panovala stejná bojovná nálada. Na míčku již spíš dominoval hostující tým. I tak se však obě družstva stále dostávala do gólových šancí. V páté minutě této části padla šestá branka pro Olomouc, kterou si na své konto připsala Hašová. Tento gól byl také posledním v tomto utkání. Radost hostujícího týmu byla naprosto pochopitelná. Hanačky si totiž touto výhrou vybojovaly jistý postup do play-off!

Obrázek 1: Tým FBS Olomouc po vítězství na půdě Bulldogs Brno
Zdroj: Bulldogs Brno

FBS Olomouc vs. FBC ČPP OSTRAVA 0:13

Oproti sobotě na Hanačky v neděli čekal na domácí půdě o dost těžší zápas. Do Čajkarény totiž dorazil tým z Moravskoslezského kraje, který se nachází na druhém místě tabulky, FBC ČPP OSTRAVA. Poslední utkání s tímto týmem skončilo s výsledkem 6:1. Tentokrát však Ostrava předvedla početnější gólovou smršť.

Tempo zápasu bylo od úvodu velmi svižné a míček byl převážně na čepelích Ostravanek. Hostující aktivně napadaly, čímž utvrzovaly svoji dominanci. Gól, který otevřel skóre zápasu, padl ve druhé minutě z hole Kotzurové, která přímo před bránou dorazila balónek až za Frankovou. Domácí se snažily hru trochu uklidnit a vytvořit si také nějakou příležitost. V bráně hostujícího celku ovšem předváděla fantastický výkon slovenská reprezentantka Dupčáková. V jedenácté minutě Ostravanky přidaly další gól po krásné souhře Kotzurové s Mlejnkovou. Díky přesné střele Zagórské hostující v první části ještě zvýšily svůj náskok o tři branky.

Druhá část zápasu byla ve znamení ostravského gólového tornáda. Už v první minutě Škopková sebevědomě vymetla pravý roh branky. Dále byla Ostravě nabídnuta možnost v podobě přesilové hry po vyloučení Barvíkové. Tuto šanci hostující tým také zužitkoval a zvýšil skóre. Olomoucký tým měl také několik šancí vstřelit svou první branku. Tentokrát však štěstí stálo na straně Ostravy. Následně v pokračování druhé třetiny následovala gólová smršť, kdy hráčky FBC během dvou minut vstřelily hned čtyři branky. Navzdory tomu Olomoučanky neztratily chuť ke hře a stále naplno bojovaly.

Během závěrečné části se hra přelévala z jedné strany na druhou. Víc příležitostí k zakončení však měl stále hostující tým. Desátý gól si ostravský tým připsal v osmé minutě díky individuální akci Zuzaníkové. Do konce utkání Ostrava přidala ještě další tři góly a potvrdila tak své postavení v tabulce suverénním vítězstvím.

Zdroj: Klára Hodulíková

Na jaké zápasy se můžete v nejbližší době těšit?

Olomoucký ženský tým čekají ještě tři duely základní části soutěže před vybojovaným play-off. Přesněji v sobotu 27. 3. se Hanačky vydají do Středočeského kraje na zápas s FbŠ Bohemians. Den poté, tedy 28. 3. olomoucké hráčky přivítají na domácí půdě pražský celek FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Následně základní část uzavřou zápasem s FATPIPE Tigers Start98 Kunratice, který se uskuteční 2. 4. v Praze.