Olomoučtí vkročili do série s Blanskem parádně. Nejlépe, jak mohli. V sobotním zápase na soupeřově půdě prohrávali 1:5, ale mač otočili v nájezdech a po výsledku 6:5 odvezli první bod. O den později znovu zvítězili. I tento duel byl velice těsný, dopadl však také vítězstvím Olomouce o jednu branku 3:2.

Hanáci tak díky vedení 2:0 můžou sérii ukončit již v sobotu 4. března. Hrát se bude už po poledni. Úvodní buly bude v Čajkaréně vhozeno již v 13:30. Pokud by se tentokrát nezadařilo, repríza duelu se bude konat o den později, tedy v neděli 5. března, a to od 16 hodin. Případný pátý a rozhodující duel by se odehrál ve středu 8. března, znovu v Blansku, od 20:30.

V dosavadním průběhu série se výsledkově dařilo více Olomouci. Nejlepším hráčem v kanadském bodování byl ovšem soupeřův Vojtěch Fedra, který si připsal hned pět kanadských bodů (2+3). Z týmu FBS nastřádali čtyři body hned dva hráči, Janové Kratochvil (1+3) a Kopecký (4+0). Jiří Novák zvládl nastřádat tři body (2+1). Několik dalších hráčů zaznamenalo po bodu. Například Bohdan Kopelec k tomu navíc přidal dva nájezdy v rozstřelu, čímž v podstatě vyhrál úvodní duel.

Při pohledu na statistiky je zřejmé, že ofenzivnějším týmem je Blansko. To vyslalo na brankáře FBS dohromady šedesát střel, ovšem jeho úspěšnost dosáhla pouze 11,67 %. Zato hned 19,15 % ze sedmačtyřiceti střel Hanáků skončilo gólem. Oba týmy si připsaly shodně šestnáct trestných minut, přičemž jednu přesilovku proměnily, a naopak čtyři oslabení ubránily.

Co se týče ostatních sérií, stejně úspěšné, jako Olomouc, byly také týmy Kobylis (2:0 proti Wizards), Goril Plzeň (2:0 proti Kadani), Třince (2:0 proti Rtyni v Podkrkonoší) a Zlína (2:0 proti Mohelnici). Série Milevska s Kralupami, Slavie s Pískem a Litomyšli s Kutnou Horou jsou po prvním víkendu vyrovnané.

Vyzíváme všechny fanoušky, aby v sobotu a případně i v neděli přišli podpořit náš tým a pomoci mu k poražení Blanska a postupu do další fáze play-up. V rámci utkání se bude konat také sbírka na pomoc Ukrajině, kterou zprostředkovává nezisková organizace Post Bellum. Více informací o sbírce najdete zde.