Florbalistky Olomouce zažily velmi vydařenou základní část. Umístily se na šestém místě a kvalifikovaly se do vyřazovacích bojů. Následně čekaly, který soupeř si je vybere. Volba nebyla moc příznivá, zvolily si je dominantní Vítkovice. Ty letos v lize zatím neprohráli jediný zápas.

Že tým z Ostravy nebere z ligy nic jiného než titul se ukázalo hned ze začátku. Domácí tým z Ostravy otevřel skóre ve čtvrté minutě. Husková ráznou střelou od čáry propálila brankářku FBS. Po ní se v rychlém sledu trefila i Švédka Hagg a Maroszová. Olomouc kontrovala gólem Hasové. Ta se parádně zorientovala před brankou a z otočky bekhendem propálila gólmanku Vítkovic u bližší tyčky. V tu chvíli se zdálo, že by se Olomoučanky mohly vrátit do zápasu. Jenže přišla studená sprcha. Soupeř zaznamenal další čtyři branky do první pauzy a o přestávce tak na světelné tabuli svítilo skóre 7:1.

Druhá část začala v podání Olomoučanek velmi dobře. Reimerová nahodila míček na branku, ten se odrazil příhodně k florbalce Kacelové, která ho okamžitě uklidila do branky. Pak se však zase projevila síla domácího týmu. Dva góly vstřelila Kubečková, po jednom pak Ferenčíková, Cholinská, Halfarová a Maroszová. Po druhé třetině panoval v Ostravě stav 13:2. Poslední část byla z pohledu FBS nejlepší. Sice tým v prvních čtyřech minutách dvakrát inkasoval, poté se ale hosté dostali ve vlastním oslabení dopředu. Peterková prodloužila do pásma na Reimerovou, která dokázala skvělou ranou z první dostat skákavý míček do branky. Po dalších dvou zásazích Vítkovic uzavřela posledním gólem utkání pět sekund před koncem Kacelová. Ta dostala pas zpoza domácí svatyně od Hašové a procpala míček do branky. Konečný výsledek – 17:4.

Zdroj: Florbal Vítkovice

Druhý zápas nečítal tolik branek. V první třetině se prosadila jen Maroszová a utkání vypadalo úplně jinak než to sobotní. Vzhledem k dobře ubráněné první třetině si hosté z olomouckého kraje dělali naděje, že by zápas mohl dopadnout lépe. Bohužel ale výkon vítkovických florbalistek měl vzestupnou tendenci. Ve druhém dějství se trefily čtyřikrát, ve třetí třetině dostaly míček do branky šestkrát. Buczek a Seevaldová dokonce zkompletovaly hattrick. FBS se v zápase ani jednou neprosadil. Konečný výsledek – 11:0.

Příští víkend se bude hrát v Olomouci. Před tou stojí opravdu těžký úkol, za stavu 0:2 bude opět čelit drtivému tlaku Vítkovic a pokusí se zapsat první bod. Třetí utkání je na programu 17.4. v 15:00, čtvrté utkání pak 18.4. ve stejný čas. (JPOL)