Už úvod zápasu nebyl z pohledu Olomoučanů vůbec dobrý. Šimon Borik byl ve třetí minutě vykázán za nadzvedávání hokejky, což už o minutu později ztrestal Ondřej Drong, který poslal parádní střelu do levého vinglu. Ovšem to horší teprve přišlo. Během následujících dvou minut se Třinec trefil hned dvakrát. Nejdříve Tomáš Janovský dostal míček do volného prostoru a překonal brankáře Olomouce střelou nad nohu. Následně Jiří Martynek dorážkou zvýšil už na 3:0. Hosté ale dokázali alespoň snížit. V čase 13:38 zakončil přečíslení gólem Borik a skóre se už do konce periody nezměnilo

Šimon Borik se za svůj faul, který spáchal na začátku a který odstartoval gólovou parádu Třince vykupoval, jak jen mohl. Už ve 24. minutě vsítil podruhé, když využil chybu domácích a přiblížil svůj tým na rozdíl jediné branky. Jenže do poloviny duelu Třinec přidal další dvě trefy. Nejdříve se prezentoval tvrdou ránu, která propálil vše, co jí stálo v cestě, Jan Mieszek, následně Filip Sikora proměnil střelou nad nohu gólmana trestné střílení.

Do konce druhé dvacetiminutovky pak Intevo skórovalo dokonce ještě třikrát. Šimon Czernek, Michal Badura a znovu Mieszek poslali Třinec do vedení 8:2. V tu chvíli už se zdálo býti všechno ztraceno. Jenže ve třetí třetině přišel zvrat. Do branky FBS nastoupil Martin Navrátil a už dvě minuty po začátku snížil Tomáš Skoupil. Toho za dalších 90 sekund napodobil Lukáš Vachutka. V časech 49:34 a 51:25 musel gólman hostů lovit další dva míčky ze své branky po dvou přesných zásazích Igora Macháčka. A ve dvojnásobné přesilovce na 8:7 ještě snížil po nahrávce Daniela Tichého Jan Kratochvil. Do konce už ale zbývaly necelé dvě minuty a Intevo zápas nakonec i přes hrůzostrašnou třetí třetinu dovedlo do vítězného konce.

Mužské „áčko“ je po šestnácti zápasech na druhé pozici v ligové tabulce. Má na kontě 33 bodů, na první Šumperk jeden bod ztrácí, ovšem má také zápas odehráno o zápas více. Naopak s třetí Orlovou je na tom bodově nastejno.