Základní skupina byla poměrně jednoznačnou záležitostí. Zakončili jste ji čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů a celkovým skórem 73:4. Čekal jsi takto nevyrovnané souboje?

Už podle rozlosování jsem tušil, že ve skupině nás příliš kvalitních zápasů nečeká, ale takové jednoznačné výsledky, které byly podtržené absolutní herní převahou, jsem opravdu nečekal a musím přiznat, že mě to hodně zklamalo. Více jsem si ve skupině sliboval od zápasu s Libercem, ale ani tam nebyla ta kvalita taková, jaká bych čekal, a i v tomto případě byl výsledek zcela jednoznačný.

Dají vůbec mladým florbalistům něco takové zápasy? Přece jen se zrodily dokonce výsledky 31:0 nebo 21:1…

Určitě ne. Zápasy, které končí takovými rozdíly nebaví opravdu nikoho. Abychom dokonce ve dvou zápasech na turnaji vstřelili průměrně jednu branku za minutu, když se ani nepřerušuje čas, to je opravdu extrém, ale bohužel, soupeře si člověk nevybere.

Jak bys tedy hodnotil základní skupinu?

Věděli jsme, že jsme si v základní skupině nezahráli pořádný zápas. Snad pouze zápas s Libercem snesl nějaké měřítko, ale na turnaji, kam člověk jede, aby si zahrál kvalitní zápasy, tak je to zklamání.

Brutální výsledky následovaly i v playoff. V prvním kole jste vyřadili pražské Panthery 30:0, v druhém Spartu 17:1. Popsal bys vyřazovací souboje a výkon tvých svěřenců?

Jelikož se jednalo v prvním kole vyřazovacích bojů o béčko pražského týmu, tak jsme věděli, že nás opět příliš kvalitní podívaná nečeká, což se také potvrdilo. Zápas se Spartou už sliboval lepší podívanou, jelikož před rokem na Prague Games jsme s tímto soupeřem odehráli vyrovnaný zápas, který skončil až po nájezdech. Do zápasu v Brně jsme měli výborný vstup, což soupeře položilo a od té doby byl na hřišti už jenom jeden tým.

Obrázek 1: Mladší žáci po výhře nad pražskou Spartou.
Obrázek 1: Mladší žáci po výhře nad pražskou Spartou.

První těsný výsledek přišel až ve čtvrtfinále, kdy se vám postavila Záhorská Bystrica. Zápas skončil 11:9. Byl to první soupeř, „který stál za řeč“?

Jednoznačně první kvalitní soupeř. Sice hra, kterou se tento slovenský soupeř prezentoval (dlouhé nahazované balóny) mi nebyla příliš sympatická, ale svým důrazem v zakončení nám soupeř ukázal naše rezervy. Výsledek víceméně odpovídá průběhu zápasu, protože se jednalo o opravdu šílenou přestřelku v zápase bez obran.

Konečnou vám v semifinále vystavily Vítkovice. Zápas skončil 7:6 a to až po nájezdech. Co ho rozhodlo? V čem byli Ostravané lepší?

Tohle byl opravdu na kategorii mladších žáků kvalitní zápas, kterému divácky nechybělo prakticky nic. Už od začátku jsme tahali za kratší konec, kdy jsme dokonce prohrávali už 6:3. Po krátké poradě na střídačce jsme se rychlým gólem dokázali vrátit do zápasu a posléze i vyrovnat. Na konci jsme dokonce měli několik šancí, abychom zápas zvrátili na naši stranu. Nakonec rozhodovali nájezdy, ve kterých byly šťastnější Vítkovice. Nicméně toto byl opravdu zápas, který snesl vysoké měřítko.

Co turnaj ukázal mužstvu a tobě, jako trenérovi?

Ukázal nám, že zde roste generace výborných hráčů, kteří jestli budou pokračovat v nastoleném tempu i nadále, tak toho může dokázat hodně. Rezervy pochopitelně jsou, ale kdyby nebyly, byli by trenéři bez práce.

Jak sis turnaj Hummel Open Game užil?

Osobně jsem si turnaj užil výborně. Kluci tvoří už nějakou dobu skvělou partu a práce s nimi je opravdu radostí. Tyto turnaje nám slouží k celorepublikovému srovnání s tím nejlepším, co dané kategorie nabízí. Nás může těšit, že jsme se v takové konkurenci neztratili.

Obrázek 2: Třetí místo mladších žáků na Open Game 2021.
Obrázek 2: Třetí místo mladších žáků na Open Game 2021.

Jak ho celkově hodnotíš?

Na turnaj jsme odjížděli s cílem zahrát si co nejvíce kvalitních zápasů. Opravdu kvalitní zápasy jsme odehráli pouze dva, takže v tomto ohledu to bylo zklamání. Na druhou stranu bych byl blázen, kdybych si z turnaje, kde se sešla kompletní republiková špička odvezl bronz a řekl bych, že je to zklamání. V tomto ohledu je důležité zmínit, že výsledky nejsou to, co si budeme všichni pamatovat, ale jsou to ty společné zážitky a společné okamžiky, které jsme prožili a na které budeme všichni dlouho vzpomínat.

Teď je před námi výzva v podobě Prague Games, kde už se představíme s ročníky na příští sezónu, takže držte palce všem olomouckým týmům, ať nejen zanechají další výraznou stopu na turnaji, ale ať si opět odvezou nezapomenutelné zážitky.