Od pátku až do neděle budou v Čeladné trénovat nejlepší juniorky z republiky. Koná se zde totiž reprezentační soustředění. Ve výběru čtyřiatřiceti hráček nechybí ani tři z Olomouce. Útočnice Eva Řeháková už má na kontě pár reprezentačních startů. „Několikrát jsem už na soustředění byla v dřívějším cyklu,“ říká. Tohle soustředění je specifické, protože jsou na něm dvě juniorské reprezentace, stará a nová. Taky už nejedu sama, ale jedou se mnou Karolína a Klára,“ dodává sedmnáctiletá hráčka.

Kláru Hodulíkovou i Karolínu Sigmundovou čeká o víkendu premiéra. „Strašně moc se těším. Poznám spoustu nových holek a bude to pro mě velká zkušenost. Připravuju se tak, že chodím na tréninky s vyšší kategorií, která mě neustále motivuje k lepším výkonům,“ říká teprve patnáctiletá brankářka.

„Popravdě nevím co od toho čekat. Těším se ale, že budu trénovat s holkama z jiných týmů a budu moct nabrat zkušenosti,“ doplnila Sigmundová.

V čem spočívá víkendové setkání hráček, ale není dopředu zcela jasné. „Pokaždé je to jiné. Trénujeme většinou dvakrát denně, máme nějaké meetingy, možnosti regenerace třeba ve formě bazénu, ale hlavně je celé soustředění zaměřené na nějaké cíle, které se pak snažíme dostat do tréninků,“ osvětluje program už zkušená Řeháková. 


Autor: Filip Vahala (fv)