FBS Olomouc : Panthers Praha 4:3pn

V sobotu 6. 3. na olomoucké ženy čekal zápas na domácí půdě s týmem, který si v tabulce soutěže drží své místo hned nad celkem Hané. S Pražankami se potkaly již při dohrávce 6. kola a jednalo se o velmi napínavé utkání, které tehdy skončilo 7:6 ve prospěch Panthers. I tentokrát se až do samotného konce jednalo o velmi napínavý zápas.

V úvodu utkání se na míčku drželo především pražské družstvo a domácím nedávalo moc možností ho získat. Pantherky tak zpočátku působily jako herně lepší tým a střely od nich lítaly pokaždé, když se naskytla alespoň malá příležitost. Hra se následně začala přelévat z jedné strany na druhou a i přesto, že i na olomoucké straně bylo několik šancí, žádná z nich nebyla proměněna a první část tak ani jednomu družstvu žádnou gólovou akci nepřinesla.

K otevření skóre utkání došlo až v druhé třetině, kdy ve třetí minutě Havlíková vystřelila táhlou střelu přes polovinu hřiště a míček doskočil až do brány za Frankovou. Brankářky se na obou stranách společně s obranou rozhodně nenudily, protože každé mírné zaváhání zavánělo gólem. Další gól padl v osmé minutě opět z čepele pražské hráčky Havlíkové, jejíž střelou míček pronikl mezi Frankovou a tyčí brány. Hanačky však nečekaly dlouho na svou odpověď a v desáté minutě Kacelová po přihrávce od Reimerové snížila gólový náskok hostujícího týmu. Ke konci této části se ještě dokázala do neuvěřitelné šance dostat Peterková po samostatném úniku. Míček však bohužel do odkryté branky nedostala a druhá třetina skončila s jednogólovým vedením Panthers.

V závěrečné části zápasu Pražanky pálily střely jak o život. Hra začala být tvrdší a svižnější. Hanačky kladly čím dál větší tlak na hostující tým, aby došlo k dorovnání na světelné časomíře. Místo toho naopak Pantherky zvýšily svůj náskok opět na dva góly a zároveň si Havlíková připsala hattrick. Naději pro FBS znovu vybojovala Grufíková svou perfektní střelou z poloviny hřiště. A opět zde byl k vidění tlak domácího týmu na dorovnání, což se také v sedmnácté minutě povedlo Sigmundové, a to díky skvělé přihrávce od Pešavové. Tento gól následně vedl k prodloužení, které však rovněž nedokázalo tohle napínavé utkání rozhodnout.

Výsledek zápasu tak musel být rozseknut až samostatnými nájezdy. Při tomto rozstřelu svůj tým podržela samozřejmě brankářka Franková, ale také kapitánka FBS Reimerová, která proměnila oba své nájezdy, z čehož především první nájezd byl naprosto parádní ukázkou pevných nervů a skvělé koordinace pohybu rukou a nohou! Druhý proměněný nájezd kapitánky již byl rozhodující a svůj tým tak dovedla k zaslouženému vítězství a dvěma bodům.

Příští víkend na ženy čekají dva zápasy s celky z druhé poloviny tabulky, pomocí kterých by mohly nabrat potřebné body do celkového pořadí soutěže. V sobotu 13. 3. se utkají na domácí půdě s FbŠ Bohemians a den poté 14. 3. vyrazí do Středočeského kraje poprat se o body s MITEL Florbalová akademie MB.