Olomoucké hráčky nastoupily do utkání s velkou energií. Své nasazení zhodnotily hned ve druhé minutě, když se Eva Barvíková napřáhla na půli hřiště a po teči Peterkové proskotačil míček až do branky soupeřek.

Odpověď pražského týmu ale přišla vzápětí, když po pohotovém zákroku už Franková nestačila na dorážku Markéty Valešové. Hostující hráčky měly až na pár světlých chvil Pantherek více ze hry a víceméně kontrolovaly průběh utkání. Stav zůstal nerozhodný, nic na něm nezměnila ani tyč za zády Horňákové v páté minutě, nebo nebezpečná střela Suchánkové.

Když v polovině první části nedovoleně atakovala domácí Tůmová kapitánku Reimerovou, nabídla tak Hanačkám první přesilovku. Ta zůstala nevyužitá, Tůmová se ale bezprostředně po návratu z trestné lavice dostala do šance. Zuby si vylámala na sebejisté Frankové. Brankářka, která zatím precizně bránila pražskému týmu skórovat, musela na konci třetiny opustit hřiště v bolestech, když jí domácí útočnice sekla přes prsty. Vyhrocenou situaci doprovodila slovní potyčka Zdeňka Franka s rozhodčími, kteří se rozhodli udělit trenéru brankářek červenou kartu. Olomoučanky tak musely čelit pětiminutovému oslabení, které jim ale Pantherky výrazně zkrátily, když špatně vystřídaly a na chvíli se ocitly na hřišti v šesti.

Náhradní brankářka Lenka Dvořáková se ukázala hned na začátku druhé třetiny. Z bezprostřední blízkosti totiž vychytala domácí hráčku. Jen o pár vteřin později ale využila zmatků v rozehrávce FBS Kristýna Gocová a dostala pražský tým do vedení. O minutu později nabídla na druhé straně Kacelová šanci Ondákové svou pohotovou přihrávkou. Ta neváhala a srovnala stav utkání na 2:2. I když byly více na míčku hráčky Olomouce, gólově dopadla třetina jasně lépe pro Panthers. Dvořáková ještě předvedla několik pohotových zákroků, ale pak už úřadovaly útočnice z Prahy. Nejprve dotlačila míček do brány Pitterlingová, vedení pojistila Žbánková svou ladnou kličkou a o několik vteřin později zařídila konečný stav druhé části 5:2 pro Panthers Karolína Nováková.

Další rána pro Olomouc přišla téměř po hvizdu, když Tůmová zvýšila ještě na 6:2. Světlejší moment přišel ve třetí minutě, když Suchánková s Peterkovou protančily obranou a druhá jmenovaná zavěsila na bližší tyč. Olomoučanky si ještě vypracovaly několik šancí, ale devět minut před koncem zvýšila Syslová z celkem nenápadné střely na 7:3. Pak už přišla jízda FBS. Naději vykřesala Barvíková když dvěma góly dostala svůj tým na dostřel a osamocená Suchánková ještě zařídila drama svou střelou do horního růžku. I přes závěrečnou gólovou smršť Hanačky senzační obrat nedokončily, a tři body za výhru 7:6 tak zůstávají v Praze. (fv)