V mladší věkové skupině do 15 let se představila čtveřice jmen z kabiny FBS – Veronika Mrázková, Anna Ševčíková, Lucie Majerová a Kateřina Čočková. Všechna zmíněná děvčata obdržela pozvánku na Předkemp talentované mládeže, který organizátoři naplánovali na 10. září do Brna. Od výkonů hráček na této akci se bude odvíjet případné povolání na další reprezentační události.

Nominované florbalistky si s sebou kromě roušky nebo svačiny přibalily i klubové dresy a hned na počátku kempu se rozdělily do dvou tréninkových skupin. V první z nich figurovaly hráčky s ročníkem narození 2007, nescházela tedy ani nejmladší zástupkyně Olomouce Lucie Majerová. Stejně jako její tři starší spoluhráčky v průběhu dne absolvovala dvě náročné jednotky, v součtu tedy na hřišti strávila tři hodiny.

Mezi dorostenkami byla spoluúčast FBS na vytvoření širšího výběru ještě bohatší. Trenérku národního týmu Šárku Starou zaujala zejména Tereza Brančíková, Tereza Hlaviznová, Klára Horčičková, Hedvika Joelle Palásková, Michaela Zmrzlá a také brankářka Klára Hodulíková. První kemp této kategorie by měl proběhnout až mezi 12. a 15. listopadem, další tři jsou pak v plánu v první polovině roku 2021. Koronavirová opatření by ale znovu mohla negativně promluvit do osudu těchto událostí.

Doufám v to, že se situace nějakým způsobem uklidní, než dojde na první kemp. Ale vypadá to tak, že se nejspíš neuskuteční a sezóna bude na nějakou dobu přerušena,” predikuje patnáctiletá gólmanka Klára Hodulíková, která si v neděli v elitní juniorské soutěži připsala 20 zásahů. Nominace do reprezentačního výběru pro ni přesto představuje splnění velkého snu.

„Byla jsem za to hodně ráda, protože tahle zpráva mě zase o něco víc namotivovala, abych se zlepšovala,” přiznává šikovná brankářka. „Celkově je v tomto výběru hodně šikovných holek, které si určitě zaslouží být nominované na kemp.”

V dosavadním průběhu ročníku se o dres se státním znakem důrazně hlásí třeba Klára Horčičková, která v úvodních dvou zápasech za dorost vsítila už šest branek. Navíc teprve v 15 letech hraje první ligu juniorek. V minulém utkání stála u čtyř z celkových pěti gólů svého týmu, dohromady během dvou startů nastřádala osm bodů. 


Autor: Patrik Czepiec (cze)