Jak probíhala příprava a co bylo její součástí?

Zdravím všechny fanoušky FBS a čtenáře klubového webu. Dá-li se za přípravu považovat i dvoutýdenní osvěžení florbalových dovedností na tartanu u naší arény, tak jsme přípravu začali již v květnu, kdy jsme se právě tam scházeli spíše na „sranda“ tréninky. Až červen byl věnován rozvoji kondičních schopností pod taktovkou zkušených trenéru z ultimátního fitness centra kotvícího v Lazcích. V červenci jsme každý nafasovali individuální plán, který nás měl připravit na srpnové návštěvy, tentokráte přímo v UF, což nám vždycky dá hodně. Bohužel spousta z nás to nedokáže náležitě ocenit a skloubit své volno s florbalem, proto se tam někdy tréninky uskutečňovaly v hojném počtu pouze, když s námi šli i dorostenci.

A celkově jste s přípravou spokojeni?

Za mě určitě ano. Co se plánu, trenérů a prostorů týče. Bohužel však nemůžu mluvit za všechny, jelikož tréninky jsou někdy v časech, které některým klukům nevyhovují. A můžou se všichni hráči, trenéři, vedení, haly a jejich rozpisy snažit, jak chtějí. Nikdy to nebude optimální pro všechny z důvodů pracovních či trenérských povinností.

Ovlivnil ji covid? A obešla se bez zranění?

Pokud vím, tak ne. Ale šéf šéfa šéfů TH7 (Tomáš hruška – pozn.red.) může být jiného názoru, jelikož to byl zejména on, kdo se podílel na organizaci. Během léta jsme nepočítali žádné ztráty, díkybohu.

Co bylo třeba hlavně zlepšit?

Cílem bylo hlavně nahnat fyzičku, kterou spousta z nás přes koronavirovou pauzu ztratila v gaučích u konzole nebo PC. Dále pak rozvoj síly a stability, kdy jsme měli naplánované plyometrické tréninky.

Teď už k nadcházející sezóně. Doznal kádr nějakých změn?

Do týmu nám krom velice šikovných juniorů přišly i kvalitní posily z jiných klubů. Nejvýrazněji se zatím projevuje Petr Graclík, jehož zkušenosti by se daly lopatou obracet, čehož si jako tým musíme vážit, a hlavně využít ke zlepšení naší hry.

Dokázal byste popsat silné a slabší stránky týmu?

Dovolím si začít slabými stránkami, které nás trápí od mého příchodu do FBS. Hlavní kámen úrazu je mnohdy chabá účast na tréninzích, které by nebýt juniorů neměly smysl, což je ale výsledkem nekompatibilní časové flexibility kluků s rozpisem tréninků. Dále nám dělá velký problém psychika, která nám v minulosti prohrála víc než dost zápasů, které jsme měli vyhrát. Nemalá tragédie pro náš celek byla také rezignace Lukáše Kočiříka na post hlavního trenéra z pochopitelných rodinných důvodů, což mu nemůžeme nikdo zazlívat, ba naopak, popřát hodně štěstí a nadějí, že to není definitivní konec jeho působení v FBS.

Nicméně, silné stránky mužského „áčka“ tkví ve velmi dobrém kolektivu, kde se nikdo nebojí nikomu říct, co se mu zrovna nelíbí nebo co by udělal jinak, načež místo urážení a podobných nepříjemností přichází na řadu diskuse o problému. Myslím, že i komunikace mezi hráči a trenérem je na dobré úrovni. Přece jen už nejsme dorostenci, kteří koučovi říkají „pane trenére“, ale můžou se s ním pobavit jako se sobě rovným. Nakonec je třeba ještě zlepšit produktivitu, jelikož mám pocit, že se místo přímočarého zakončení snažíme vymýšlet zbytečné věci navíc, které mohou být v případě neúspěchu fatální. Určitě nezapomínám na brankáře Adama Pavláta s Michaelem Hruškou, kteří podle mého názoru patří k nejlepším v lize.

Jaké jsou očekávání do další sezóny?

Očekávám, že si herní systém, který poslední dobu trénujeme, dokonale sedne a každý hráč bude znát svou roli, abychom nemuseli ponechávat ani jeden zápas náhodě, která by nás mohla stát vytoužený postup. Jakmile budeme dokonale ovládat styl, kterým budeme chtít přehrát všechny soupeře, žádný z nich, možná kromě Šumperka, protože tento celek považuji za úctyhodné dříče, nebude mít šanci.

Jaké jsou cíle a ambice pro nacházející sezónu?

Od této sezóny nečekám nic jiného než postup. Nevím, zda mohu mluvit i za ostatní kluky, ale jsme odhodlaní do toho letos vložit opravdu vše, jelikož mrknutím oka jsme zestárli o dva roky a v tento čas jsme chtěli obsazovat vrchní příčky tabulky Národní ligy.

Obrázek 1: Mužský A tým pro letošní sezónu.
Obrázek 1: Mužský A tým pro letošní sezónu.

Zůstáváte kapitánem i pro další ročník?

Prozatím ano, baví mě to a doufám, že „vedu“ kluky dobře, nicméně pokud se tým či trenér rozhodne jinak, samozřejmě nebudu nic namítat a kapitánskou pásku vyvolenému předám.

Jak se na novou sezónu těšíte?

„Jak pedofil do dětskýho tábora“ a možná ještě víc. Jak říkám, koronavirová pauza nám až moc dlouho nedovolila se honit za tím děravým míčkem a trávit společné chvíle nadšení, napětí a euforie. Nejen pohyb samotný ale pocity, které nás při tom doprovázejí jsou skoro až návykové a my tento víkend konečně vstupujeme do nové sezóny, kterou odjezdíme na 120 procent.

Děkuji za rozhovor, tímto bych Vás čtenáře rád pozval na první utkání, které se uskuteční 19.9. v 16:00 na Čajkaréně proti týmu FBC ZŠ Uničov.