Pro všechny to byla velká zimní premiéra, i když některé z holek už byly trošku ostřílené z letních turnajů, v Praze hrály všechny poprvé. Abychom děvčata alespoň trochu připravili, jeli jsme do Prahy už ve čtvrtek a využili toho, že naše zkušenější kolegyně dorostenky si dohodly přípravné utkání s Black Angels Praha a zahráli jsme si přátelák s žačkami stejného týmu.


V pátek jsme vyrazili do „velké“ Prahy, nejdříve podpořit starší žákyně v bojích s Bulldogs Brno a starší žáky s Olympem a pak spěchali na Václavák. Tady jsme si v rychlosti prohlédli Václava na koni, budovu muzea a rychle do největšího hračkářství, kde jsme měli asi hodinu, abychom stihli zápas starších žákyň s Bohemians.


V sobotu to konečně vypuklo i pro nás. V obrovské hale byla přichystaná tři hřiště a mísilo se zde přibližně 400 hráčů a hráček, všude strašný šrumec, rachot a zmatek. Holky stály s otevřenými pusami, tohle v životě nezažily. To se trochu odrazilo v úvodním zápase, kdy jsme nakonec ubojovali těsnou výhru 6:5 s Mostem. Nervozita nás dokonale semlela v zápase s Chodovem, kdy jsme sice vedli 2:0, ale nakonec prohráli 2:6. Nejhorší výkon jsme podali s Židenicemi, prohra 2:10 po zoufale odevzdaném a ustrašeném výkonu dokonale zvedla ze židle trenéry a trocha křiku s důrazným monologem zabraly. Den jsme zakončili výhrou 13:1 s německým Lipskem.


V neděli jsme nechali nervozitu a strach před halou a rozdrtili Mladou Boleslav – Dobrovice 8:2. V nejhezčím, závěrečném zápase podaly holky nejlepší výkon svého života, nevypustily jediný souboj a doslova vydřely remízu 4:4 s Black Angels. Ta nám stačila ke krásnému třetímu místu a obrovské radosti. 
S medailemi na krku, krásným diplomem a pohárem jsme po cestě na vlak na mobilech sledovali naše starší kamarádky, které bojovaly ve finále svých kategorií. Strašnou radost nám udělaly dorostenky, které až v nájezdech porazily Brno a když starší žačky rozdrtily Bohemians, spustila se vlna nadšení naplno. Olomoucké florbalistky se tak staly nejúspěšnějším klubem na PFC, s bilancí dvě zlaté a jedna bronzová medaile!


Velký dík patří všem rodičů, kamarádům, vedení FBS a všem, kteří nás na turnaji podporovali.


SestavaSabča Přibíková, Bára Dušková, Lucka Krčková, Lucka Zaoralová, Sofča Zaoralová, Terka Kůrková, Anyz Haltufová, Elča Darková, Táňa Stýblová, Marťa Alková, Naty Kratochvílová, Kačka Koutná, Terka Opletalová, Janča Fišerová.